» Úvodní stránka » Magazín » 2013 Kawasaki Ninja 300

2013 Kawasaki Ninja 300

2013 Kawasaki Ninja 300
Autor: Mirek Chovanec
Datum: 10.02.2013

Sdílejte s přáteli

Poté, co Kawasaki představila svůj nový model Ninja 300, má společnost Honda vážný důvod k obavám. Jeho předchůdce, Kawasaki Ninja 250R, byl obrovským prodejním úspěchem pro Kawasaki a tímto novým modelem posouvá hranice ještě o trochu dál.

Na první pohled si nelze nevšimnou modernize vzhledu. Nyní působí více agresivnějším dojmem a více se tak podobá spíše modelům ZX-10R a ZX-6R 636. Současně jí také narostl výkon téměř na 40 koní, kterým zastíní všechny ostatní motocykly v její kategorii a který je patrný hned po zařazení prvního rychlostního stupně. Další novinkou je použití tužšího rámu, který lépe tlumí vibrace a jízda je tak příjemnější a pohodlnější, nebo také antihoppingová spojka, který zaručuje nižší sílu potřebou na stisk spojkové páčky (údajně až o 35 procent).

Dále byl použit systém "Kawasaki Air Management System", což je kryt, který je umístěný za ventilátorem a odklání proud horkého vzduchu od jezdce směrem dolů, čímž výrazně zvyšuje pohodlí jezdce zejména v hustém a pomalém provozu. Gumové polstrované stupačky byly nahrazeny hliníkovými, které přispějí k lepšímu pocitu a více pasují k supertovním motorkám.

Zadní pneumatika byla rozšířena o 10 mm na celkovou šíři 140 mm a skvěle tak doplňuje vyšší výkon motoru, zlepšuje stabilitu motocyklu a podrthuje výraznější vzhled celého stroje. Modernější přístrojový LCD displej s bílým LED podsvícením zaručuje lepší čitelnost a i díky němu se tato motorká podobá spíše větším a dražsím modelům ze stáje Kawasaki.

Názor na celkový vzhled je samozřejmě čistě subjektivní, ale do určité míry nelze popřít, že nová Ninja 300 má sofistikovanější a vytříbenější styl než-li její předchůdce. Duální světlomety oddělují tuto motorku od její konkurence Hondy 250, a i od dalších motorek v celé této třídě.

Podle nás je Kawasaki Ninja 300 zábavná a poměrně levný motocykl, který by mohl být ideální volbou pro nové jezdce (ovšem s dobrou úrovní sebekontroly), případně pro zkušenejší jezdce s menší postavou.

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!