» Úvodní stránka » Magazín » BMW G310R - novinka pro rok 2016

BMW G310R - novinka pro rok 2016

BMW G310R - novinka pro rok 2016
Autor: Jiří Moravec
Datum: 11.11.2015

Sdílejte s přáteli

Nové BMW G 310 R je prvním BMW roadster pod 500 ccm. Jeden válec, nízká hmotnost, silný dynamický výkon a to vše zabaleno do velmi povedeného designu.

Německý výrobce motocyklů oficiálně odhalil zcela nový G310R Roadster. Motocykl byl kompletně navržen a zkonstruován BMW Motorrad v Mnichově, ale vyráběn bude ve spolupráci s indickým partnerem TVS Motor Company. Podle tiskové zprávy by všechny výrobní stroje měly být postaveny v Něměcku a dovezeny do Indie, kde speciálně vyškolení pracovníci budou vyrábět tyto motorky. Montáž motorů by se navíc měla provádět v uzavřené prosklené hale, kam bude možný přístup pouze přes přechodovou komoru z důvodu minimalizace jakýchkoliv nečistot.

G310R bude poháněn jednoválcovým, kapalinou chlazeným motorem o objemu 313 ccm. Výkon tohoto motocykl by měl být 34 koňských sil při 9500 otáčkách, a hodnota točivého momentu celých 28 Nm při 7500 otáčkách. Pohotovostní hmotnost této motorky je uvedena na 158,5 kg. Tento motocykl nabízí přesně to, co je potřeba pro dynamický výkon a pohodlí, a to jak ve městě, tak i mimo něj.

Co se týká vzhledu, tak Nový G310R je podle nás velmi povedený. Jak jsme u BMW zvyklí, tak všechny přepínače a ovládací prvky jsou jednoduché a snadno se s nimi manipuluje. Přístrojová deska má velký displej z tekutých krystalů, který nabízí vynikající čitelnost a poskytuje širokou škálu informací. Prodávat se bude ve třech barevných provedeních a to:černá a bílá, modrá metalíza s šedou a bílá perleť.

Jak dnes ráno uvedl Stephan Schaller - ředitel BMW Motorrad, společnost plánuje tímto motocyklem oslovit co největší počet potenciálních zákazníků nejen v asii, ale také v evropě a jižní americe. BMW dále plánuje zvýšit nejen počet obchodních zastoupení o 50%, ale také celkový roční obrat, a každým rokem prodat 200.000 motocyklů značky BMW.

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!