» Úvodní stránka » Magazín » Dovolená - Jižní Čechy

Dovolená - Jižní Čechy

Dovolená - Jižní Čechy
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 31.07.2013

Sdílejte s přáteli

Další společná dovolená JustRide, jejímž hlavním cílem bylo poznávání krás Šumavy a Třeboňska.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme měli v plánu, že uskutečníme společnou dovolenou v sedle našich motorek. Veškeré naplánování letošní dovolené si vzal na svá bedra Tóša, který vybral kempy a na každý den připravil program, kam se pojede, kde se bude jíst a kde se bude nocovat. Jelikož byl předchozí ročník velmi povedený, tak letos bylo přihlášeno o 100% více účastníků.

1. den

Ve středu 31.07.2013 dopoledne se většina účastníků sešla v Želénkách na náměstí, a vydali se na společnou cestu. Konkrétně to byl Tóša, dědek, Jula, Tonda, Pepik a Vráťa. Cestou se k této skupině ještě přidal Roman, který je z Karlových Varů, a který se s námi spojil s žádostí, zda-li by se k nám mohl přidat, jeliž má stejný termín dovolené, ale nechce jezdit sám. V odpoledních hodinách pak na cestu vyrazil ještě Křupíno, doktor a Aleš, kteří se k první skupině připojili až v kempu Annín. Ve večerních hodinách jsme společně zahájili dovolenou a domluvili jsme se na programu dalšího dne.

2. den

Ráno jsme si každý zabalil jen to nejdůležitější a po snídani jsme se vydali na celodenní poznávací výlet. Všechny zbytečnosti jsme zanechali v kempu a doufali, že je tam také nalezneme po našem návratu. Jezdili jsme po Šumavských lesích a kochali se krásnou a téměř neposkvrněnou krajinou. Samozřejmě jsme se museli zastavit ve Kvildě, nejvýše položené obci v České republice. V pozdních odpoledních hodinách jsme se opět vrátili do kempu a vyrazili na pivko, u kterého jsme se domluvili na programu dalšího dne.

3. den

Ráno jsme se nasnídali, sbalili stany a vše ostatní a vyrazili na cestu. V plánu jsme měli najít kemp někde v okolí města Třeboně, který bude u vody a bude v něm dostatek společenského vyžití. Cestou jsme se nejprve zastavili v malé vesničce s názvem Hoštice, kterou proslavila především trilogie filmů Zdeňka Trošky, jejichž název začíná "Slunce seno", a pak také v Prachaticích, kde jsme měli u Julovo kamaráda z mládí domluvený oběd. Poté jsme se rozdělili, kdy ta rychlejší skupinka vyrazila dopředu najít vhodný kemp, a ta pomalejší skupinka vyrazila přes Český Krumlov do cílového místa určení.

Nakonec jsme se ubytovali v kempu na jižní straně rybníku s názvem Hejtman, který nám byl místními starousedlíky doporučen jako ten "kde to nejvíce žije". Kemp byl téměř plně obsazen a nacházelo se v něm několik stánků s občerstvením, hřiště pro tenis nebo nohejbal, a dlouhý tobogán. Rozložili jsme stany a vyrazili na večeři do nedaleké hospůdky "U sumečka", která kromě 300 gramového roštěné nabízela jen samá jídla z ryb (ať již ze sladkovodních, tak i z mořských). Po jídle jsme se rozloučili s Pepikem, který musel z pracovních důvodů předčasně ukončit svoji dovolenou, a v kempu jsme opět začali připravovat plán následujícího dne. V noci se k nám ještě přidala parta motorkářů z jižní moravy, kteří se vydali také na motorkářskou dovolenou. Rozdíl byl ovšem ten, že oni jeli jen na starých mopedech. Samozřejmě nesměla chybět domácí slivovička, která nás pohostili a spát jsme nakonec šli až v brzkých ranních hodinách.

4. den

Ráno, poté co jsme se snědli nechutně předraženou snídani a zapili ji kávou, která byla ta nejnechutnější jakou jsem kdy měl možnost ochutnat, jsme se vydali na výlet po Třeboňsku. První zastávka byla v obci Hluboká nad Vltavou, kde se také nachází stejnojmenný zámek. Cesta k zámku je bohužel jen na povolenky, proto jsme nechali motorky pod kopcem a pěšky jsme se vydali k zámku. Následně jsme se vyrazili na oběd do podniku "Český mlýn", kterou Tóša znal již z dřívějška a o které již dva dny doslova básnil. A protože se jednalo o nejteplejší den, okamžitě potom jsme vyrazili k vodě. Po osvěžení jsme se vrátili zpět do kempu a večeři jsme si dali stejně jako včera v restauraci "U sumečka". Večer jsme opět zašli na pár pivek a začali se pomalinku připravovat na náš návrat.

5. den

V ranních hodinách nás probudila drobná dešťová přeháňka, která měla být předvojem mnohem větších dešťů doprovázenými kroupami. Raději jsme se rychle zabalili a vyrazili na cestu domů. Riskovat snídani v tomto kempu jsme podruhé již nehodlali, proto jsme se domluvili, že se nasnídáme cestou na některé z čerpacích stanic. Nakonec jsme snídali až kousek za městem Tábor. A protože deštivá předpověď se nekonala, tak jsme se vzájemně rozloučili a každý se svým tempem a po své trase vydali domů.

Závěrem

Dovolená byla prostě super. Počasí nám vyšlo perfektně, ačkoliv někdy ty vedra byla opravdu neúnosná, nikomu se nic nestalo a nebýt těch pár drobných technických problémů u motorek značky Yamaha o kterých se snad ani nebudu zmiňovat, tak by vše běželo jako na drátkách. Jen pro celkové doplnění ... Alešovi ucházela zadní pneumatika a doktorovi tekla chladící kapalina. Stejně jako loni, tak i letos jsme najezdili téměr 1.500 kilometrů a už pomalinku začínáme plánovat další ročník.

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!