» Úvodní stránka » Magazín » 1. Motorkářský ples v Zabrušanech

1. Motorkářský ples v Zabrušanech

1. Motorkářský ples v Zabrušanech
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 14.01.2012

Sdílejte s přáteli

První ročník motorkářského plesu pořádaného JustRide bikers

Ke konci motorkárské sezóny 2011 za mnou přišel doktor s nápadem, že bychom v průběhu nadcházející zimy mohli uspořádat ples pro nás a pár našich známých a kamarádů. Myšlenka to nebyla špatná, ale protože času na přípravy nebylo mnoho, považoval jsem za nereálné stihnout vše potřebné. Při první příležitosti jsme tuto myšlenku přednesli i ostatním členům a čekali jsme na jejich reakce. Nejprve bylo hrobové ticho, ale během chvilky se rozpoutala vášnivá debata a s přibývajícím počtem pozitivních ohlasů stoupala i má obava, že vetšina členů si neumí představit jak moc práce nás čeká a že v tom nakonec zůstanu s doktorem sám a celá akce bude jeden velkej průšvih. Většina členů ale vyjádřila svůj souhlas a tudíž bylo rozhodnuto. Jako datum konání byla zvolena sobota 14.01.2012 a protože jako základnu máme Zabrušanskou restauraci U hřiště (ve které se nachází i taneční sál) tak i místo konání bylo jasné. V průběhu přibližně 4 měsíců tedy zbývalo zajistit vše potřebné, což znamenalo nasmlouvat kapelu a moderátora, oslovit sponzory, zajistit tisk vstupenek a jejich následnou distribuci, vymyslet program večera, a v neposlední řadě také připravit tombolu a propagaci celé akce.

Většina hudebních kapel má program minimálne na 1/2 roku dopředu již plně obsazený, proto bylo k nevíře, že právě kapela Dlouhej Flám (na kterou jsme dostali dobré reference) měla v tomto termínu volno. Moderátor akce byl také rychle vyřešen, protože Tomáš Půlkrábek (mladší bratr Křupína - jednoho z členů JustRide bikers) má letité zkušenosti s moderováním kulturních akcí a také naštěstí byl k dispozici. S blížícím se termínem konání se nám úspěšně dařilo plnit všechny naplánované úkoly. Byl jsem (velice mile) překvapen, že se má původní obava nenaplnila a počáteční elán nejenže všem zúčastněným vydržel, ale dokonce měl i vzrůstající tendenci. Samozřejmě, že občas byly drobné neshody pramenící z odlišnosti názoru, ale to k tomu prostě patří.

V sobota 14.01.2012 ráno jsme se všichni sešli v místě konání a začaly finální přípravy, což znamenalo doplnit pití, rozmístit stoly a místa k sezení, zajistit výzdobu, rozmístit reklamní bannery sponzorů, nainstalovat motorky (co by to bylo za motorkářský ples, kdyby na něm chyběla motorka ... čímž děkuji Čudlovi za její zapůjčení), naaranžovat tombolu, a tak podobně. Do začátku plesu zbývalo přibližně 7 hodin a v tu chvíli jsem si plně uvědomil, že z této cesty už není návratu. V 18 hodin (přesně podle domluvy) na taneční sál dorazila kapela a hned po nich i moderátor večera. Sál se pro veřejnost otevřel v 19 hodin a úderem 20té hodiny byl celý ples slavnostně zahájen.

Hned v úvodu večera vystoupil dětský taneční pár Natálka Šindlerová (7 let) a Ladislav Juhas (8 let), jeden z nejlepších tanečních páru v ČR ve své kategorii, trénující v soukromém tanečním studiu Go Dance 2010. Toto taneční vystoupení nemělo chybu a potlesk, jaký tento taneční pár sklidil v závěru svého vystoupení nebral konce. Dále v průběhu večera byla naplánovaná jedna soutež pro dámy a jedna pro pány. Pro dámy bylo připraveno zatloukání hřebíků do připraveného dřeva a protože se jednalo o motorkářský ples, tak pro pány byla připravena závodní dráha. Obě soutěže se naštěstí obešly bez úrazu a výrazně přispěly k zábavě po celý zbytek večera. Vše běželo jako na drátkách a uvolněná atmosféra, navíc podpořená skvělým hudebním doprovodem, velmi rychle zaplnila taneční parket. Ve 23 hodin byl otevřen výdej tomboly a v půlnoci proběhlo slavnostní losování o čtyři hlavní ceny (mobilní telefon, silniční helmu LS2, digitální fotoaparát a především pak o zcela nový minibike Flame Edition). A aby těch překvapení nebylo málo, tak 1. cenu vyhrál Luky (jeden z organizátorů a členů JustRide) a této ceny se veřejně a dobrovolně zřekl, což bylo opět oceněno uznáním a potleskem. Jak to tak mezi motorkářemi bývá, tak celá atmosféra se nesla v přátelském duchu a během večera nenastal jediný problém nebo konflikt.

Ačkoliv některým z nás následující den nebylo úplně dobře a naše hlasy připomínaly rockery z 90tých let, tak jsme se po obědě opět všichni sešli, abychom po celé akci uklidili a vše vrátili do původního stavu. Získané zkušenosti z tohoto 1. motorkárského plesu v Zabrušanech určitě přispějou k ještě lepšímu druhému ročníku této akce.

Závěrem bych chtěl říct že jsem rád, že i v dnešní uspěchané době (kdy každému jde jen o peníze) existuje tak početná skupina lidí, kteří se na něčem domluví a jsou ochotni dané věci věnovat tak velké množství svého volného času. Přípravy celé této akce byly náročné, ale díky každému z Vás se za relativne krátkou dobu podařilo připravit hodně dobrou akci, na kterou se bude dlouho vzpomínat a která bude v pomyslné kronice JustRide bikeru zapsána tučným písmem. Ješte jednou díky všem. Je radost s Vámi spolupracovat a jsem rád že i já na zádech mužu nosit nášivku JustRide :)

Sponzoři akce

Velký dík určitě patří také sponzorům a partnerům celého tohoto plesu, kterými jsou:

 • Adolf Fischer
 • Barvy Balax
 • Bar Viktoria
 • Bistro u Holečků
 • Bramburky Šubo
 • Drogerie Kafan
 • K & B Autocentrum Háj
 • Kadeřnictví Heinrichová
 • Ladislav Erben
 • Michal Francl
 • Motonova - Souček
 • Motorest U Čudly
 • Nehtové studio Baronová
 • Obecní úřad Zabrušany
 • Otherm Majer
 • Petr Škohel - Autodoprava Škohy
 • Propag Plus
 • Rainbow - Zbyněk Dražil
 • Taneční studio Go Dance 2010
 • Top Quad - Ing. Richard Řehák
 • TopMoto - Milan Haas
 • Večerka u Margity

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!