-->

Rexbo.cz - váš spolehlivý partner ve světě náhradních dílů

Rexbo.cz - váš spolehlivý partner ve světě náhradních dílů
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 11.02.2020

Sdílejte s přáteli

Česká automobilka Škoda Auto vyrábí auta značky Škoda. Společnost byla založena v roce 1859 pod názvem Laurin & Klement. Původně vyráběla jízdní kola a později se výroba soustředila na motocykly. V roce 2000 odkoupil práva této značky koncern Volkswagen Group. Sídlo společnosti je v českém městě Mladá Boleslav.

Do roku 2018 se auta Škoda prodávala ve více než 100 zemích světa. Tato vozidla jsou oblíbená po celém světě díky jejich spolehlivosti, pohodlí a bezpečnosti. V moderním sortimentu dnes najdete auta ve verzích crossover, sedan, kombi a hatchback.

Technické vlastnosti aut značky Škoda

Výrobce se soustřeďuje hlavně na úsporu paliva a ekologičnost – proto jsou motory těchto aut poměrně úsporné. Například, třetí generace modelu Fabia hatchback s přeplňovaným motorem 1.2 TSI s přímým vstřikováním paliva a s 5-rychlostní převodovkou má velmi dobrý výkon a mírnou spotřebu paliva. Auto spotřebuje pouze 4,7 litru paliva na 100 km v kombinovaném cyklu, a na 100 km/h zrychlí za 10,9 sekundy. Model Citigo-e IV 5-dveřový hatchback z roku 2019 je plně elektrický a má úžasný dojezd až 270 mil. Díky 80 hp elektromotoru může toto auto zrychlit na 100 km/h za 12,3 sekundy.

Během různých období se firma účastnila na mnohých závodech, včetně známého WRC (světové mistrovství v rallye) a FIA World Rally Championship. Divize Škoda Auto  vyráběla závodní auta. Moderní model 4x4 Fabia R5 evo byl vytvořen na základě třetí generace modelu Škoda Fabia. V autě je instalován 1.6-litrový 16-válcový přeplňovaný motor s výkonem 279 hp a s točivým momentem 420 Nm. Super-mini auto používá 5-rychlostní manuální převodovku, a akcelerace z 0 na 100 km/h zabere pouze 4,0 sekundy. Maximální rychlost auta je 200 km/h.

Rexbo.cz je váš spolehlivý partner ve světě náhradních dílů. Chcete si opravit vaše auto bez dodatečných nákladů a prodlení? Staňte se klientem v našem online obchodě. Nabízíme vám široký sortiment různých náhradních dílů, včetně brzdových destiček a kotoučů, lišt stěračů čelního skla a jiných. Kromě toho pro vás máme časté akce, které vám pomohou ušetřit. Objednejte si online a nákup vám doručíme za rekordně krátký čas.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.