Výlet na Pravčickou bránu

Výlet na Pravčickou bránu
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 24.08.2013

Sdílejte s přáteli

Původně jen krátký výlet se svojí přítelkyní na Pravčickou bránu. Osud měl ovšem s námi jiné plány, jak se postupem času ukázalo.

Byla sobota ráno, venku krásně svítilo sluníčko, teplota se šplhala k 25°C a my jsme se společně s Luckou začali domlouvat, kam že to vyrazíme na výlet. Protože jsme byli omezeni časem (maximálně 4 hodiny), rozhodli jsem se že pojedeme sami a jen po blízkém okolí (abychom byli včas zpátky). Nakonec jako cíl výletu zvolili Pravčickou bránu.

Cesta ubíhala v pohodě a za necelých 45 minut jsme již projížděli Děčínem. Za dalších asi 15 minut jsme již parkovali motorku na Mezní Louce, kde se nachází parkoviště a velká propagační cedule ukazující směr k Pravčické bráně. Plni nadšení a elánu jsme se v kompletní motorkářské výbavě a helmou v podpaží vydali směrem, kam směřovala šipka ukazatele. Každou chvilku jsme potkali nějakého turistu, proto jsme tak nějak podvědomě tušili že jdeme správně. Po asi 20ti minutách chůze lesem mi to nedalo a zeptal jsem se jedné paní která se již vracela, jak ještě daleko je Pravčická brána. Paní mi s úsměvem odpověděla, že je to ještě hooodně daleko. No nic říkal jsem si, paní už nebyla nejmladší a zřejmě je jí zatěžko udělat pár kroku, tak jsme pokračovali.

Čím déle jsme šli, tím více jsme si všímali, jak na nás všichni ostatní výletníci s údivem koukají. Také jsme si začali všímat, že každý sebou nese alespoň 1,5 litru tekutiny, pohodlné pohorky, turistické hůlky a další nejrůznější turistickou výbavu. Po dalších asi 45 minutách jsem navrhnul, jestli se nevrátíme, že je to nějaké divné, ale Lucka mi odvětila, že když už jsme až tady, tak že vracet se nemá smysl. Dal jsem jí za pravdu a pokračovali v chůzi. Vzájemně jsme se utěšovali, jak že je kolem nás krásná příroda a že u Pravčické brány bude určitě nějaká ta restaurace nebo občerstvení, kde budeme moct uhasit žízeň. Po dalších asi 20ti minutách chůze jsme konečně uviděli ukazatel, který nás informoval že do vysněného cíle zbývá jen 500 metrů.

Poté co jsme uviděli Pravčickou bránu a přilehlou restauraci "sokolí hnízdo", objevil se na našich tvářích slastný úsměch. Bohužel, moc dlouho nám nevydržel. Celý areál je oplocen a vstup stojí 75,- Kč za osobu. A již zmiňovaná restaurace je součástí areálu, tzn. že kdo nezaplatí, má prostě smůlu. A aby toho nebylo málo, tak kreditní karty neberou, což byl v našem případě dosti zásadní problém.

No nic, nezbývalo tedy než-li se otočit na podpadu a vydat se na cestu zpátky. Svižnější chůzí jsme se za necelých 80 minut dostali zpátky do civilizace. Okamžitě jsme si sedli na terasu nejbližší restaurace, objednali si pití a nechali naše bolavé a otlačené nohy z motorkářské obuvy trochu odpočinout. Chutnější pivo jsme ani já, ani Lucka snad v životě neměli. Poté jsme se již nezdržovali a vydali se nejkratší cestou domů. Celkem jsme nachodili 12 kilometrů a domů jsme přijeli asi o 90 minut později než-li bylo původně naplánováno, ale to se prostě nedalo nic dělat.

Ačkoliv je Pravčická brána považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska, tak je velmi smutné, jak na této přírodní atrakci jsou místní lidé schopni vydělávat. Více než-li pohled na Pravčickou bránu si budu pamatovat těch nekonečných 12 kilometrů odšlapaných v motorkářských botách a na nepříjemného pana pokladního, který Vás bez zaplacení vstupného nenechá ani dojít si na WC.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!