» Úvodní stránka » Tipy na výlet » Janův hrad

Janův hrad

Janův hrad - tip na výlet v Jihomoravském kraji
Typ: Hrad / zámek
   
Adresa: Zámek 1
69144 Lednice na Moravě
okres Břeclav
Jihomoravský kraj
Česká republika
 
GPS: 48° 48' 16.62'' severní šířky
16° 49' 56.43'' východní délky
   
Web: http://www.januv-hrad.cz
Email: janohrad@npu.cz


Sdílejte s přáteli

Janův hrad je součástí Lednicko-valtického areálu. Tato uměle vytvořená zřícenina byla vybudována u lovecké obory, na místě obtékaném ze tří stran řekou Dyjí. Sloužila jako lovecký zámeček - shromaždiště panstva před honem, místo konání posledních lečí. Po honech se zde konaly bohaté hostiny, na nichž se vyhlašoval Král honu. Objekt sloužil rovněž jako obydlí pro knížecího hajného.

Janův hrad byl původně navržen daleko velkoryseji, ale na přání knížete z Liechtensteina byl projekt zredukován. Stavba je tvořena čtyřmi nárožními věžemi, přičemž každá z nich na jiném půdorysu. Věže jsou ze tří stran spojeny pouze obvodovými zdmi, které na venkovní straně nesou ochozy prvého patra. Čtvrtou stranou nádvoří uzavírá vlastní budova zámečku. V 1. patře se nachází velký Rytířský sál, v němž se konaly hostiny a lovecké slavnosti. Ve věžích pak jsou salónky. Pouze jižní věž má i druhé patro s balkonem, z něhož se dá přejít ochozem druhého patra do věže západní. Třetí patro pak tvoří vyhlídka nahoře na jižní věži.

K hradu se dá dojet po úzké asfaltové cestě, a ačkoliv je na začátku cesty značka se zákazem vjezdu, tak návštěvníci mohout přijet na motorce až na parkoviště za hradem.

Fotogalerie

Janův hrad Janův hrad Janův hrad

Mapa

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!