» Úvodní stránka » Tipy na výlet » Růžová zahrada - zámek Děčín

Růžová zahrada - zámek Děčín

Růžová zahrada - zámek Děčín  - tip na výlet v Ústeckém kraji
Typ: Hrad / zámek
   
Adresa: Dlouhá jízda 1254
40501 Děčín
okres Děčín
Ústecký kraj
Česká republika
 
GPS: 50° 46' 45.69'' severní šířky
14° 12' 41.66'' východní délky
   
Web: http://www.zamekdecin.cz
Email: info@zamekdecin.cz


Sdílejte s přáteli

Jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku je Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží. Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

Raně barokní ozdobnou zahradu ze sedmdesátých let 17. století ohraničuje ze západní strany sala terrena s dochovanou freskovou výmalbou z roku 1678 a ze strany východní vznosný gloriet zdobený galerií barokních soch. Nachází se na severní terase podél dlouhé jízdy, při samém okraji zámecké skály. Okrasnou zahradu založil ve stylu italského giardinetta barokní velmož Maxmilián Thun v rámci přeměny zámeckého areálu v reprezentační rodové sídlo. Rosalium zde založil zámecký zahradník František Jošt mladší, který zde pěstoval na dva tisíce druhů růží.

Průčelí sala terreny dominují tři vysoké arkády a její zdi a strop zdobí fresky Guiseppa Bragaglia. Námětem nástropní malby se stal oblíbený mytologický příběh Faethóna, syna řeckého boha slunce Hélia. Vznosný dvoupatrový gloriet se schodišti a terasami, zde korunují dvě sochy bojovníků, na terase stojí sedm ženských soch - bohyně Flóra, Ceres, Venuše, Pomona a tři neurčité alegorie. Na zábradlí schodiště čtyři pískovcové sochy sedících lvů se znakovými kartušemi hraběte Maxmiliána Thuna a jeho tří manželek (Marie z Lordonu, Marie z Lichteinsteinu, Marie z Preysingu).

Fotogalerie

Růžová zahrada - zámek Děčín Růžová zahrada - zámek Děčín

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

 - motorkář, který navštívil Růžová zahrada - zámek Děčín
Lucie - motorkář, který navštívil Růžová zahrada - zámek Děčín Lucie
Jan "křupíno" Půlkrábek - motorkář, který navštívil Růžová zahrada - zámek Děčín  na motocyklu Yamaha XJR 1300Jan "křupíno" Půlkrábek Yamaha XJR 1300
 
 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!