» Úvodní stránka » Tipy na výlet » Skanzen Stará ves

Skanzen Stará ves

Skanzen Stará ves - tip na výlet v Ústeckém kraji
Typ: Muzeum
   
Adresa: Přemyslova 259
43001 Chomutov
okres Chomutov
Ústecký kraj
Česká republika
 
GPS: 50° 28' 24.69'' severní šířky
13° 25' 13'' východní délky


Sdílejte s přáteli

Skanzen Stará Ves leží na okraji areálu zooparku. Expozice v souboru staveb, jehož součástí je i kaplička a větrný mlýn, přibližuje návštěvníkům život v severočeské vesnici na konci 19. století. Skanzen získal své jméno podle toho, že jde o pokus vytvořit tu repliky originálních stavení a budov z původních, tedy starých podkrušnohorských vsí. Všechny domy, které tu stojí a budou stát, jsou ale věrné kopie nebo dokonce převezené originály staveb z různých míst regionu. V přízemí statku je expozice, která dává nahlédnout do černé kuchyně, k peci na pečení chleba nebo do ložnice statkářů. Sousední chlévy a vejminek zas ukazují různé historické zemědělské stroje. Kromě toho se zde chovají kozy, ovce, krávy, slepice, husy a jiná drůbež.

Zcela originální atrakcí skanzenu je větrný mlýn. Jde o mlýn holandského typu, tedy takový, jemuž se otáčí střecha, na které je umístěno obří kolo s lopatkami. V patře se chystá netradiční expozice se zvířaty, která žijí v těsné blízkosti lidí a do statků z konce 19. století rozhodně patří. Celý projekt ještě není dokončený, ale pokud se ale podaří ho dovést až do konce, bude patřit Stará Ves mezi nejzajímavější stavby svého druhu v České republice.

Do Staré Vsi můžete zavítat v rámci jednotného vstupného do zooparku. Otevřena je každý den. Na pokladnách jsou k dispozici brožury s podrobnými informacemi o stavbách ve Staré Vsi. Máte-li zájem dozvědět se více informací, můžete využít průvodce.

Fotogalerie

Skanzen Stará ves Skanzen Stará ves Skanzen Stará ves

Mapa

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Líbí se vám Just Ride?

Pokud se Vám náš motorkářský server líbí, dejte nám to vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte tak nejnovější informace, fotky a videa.

Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!