2013 Triumph Bonneville

2013 Triumph Bonneville
Autor: René Novák
Datum: 11.04.2013

Sdílejte s přáteli

Motocyklisté dnes mají na výběr z opravdu velké škálu nejrůznějších strojů. I když si budete chtít pořídit motorku v retro-stylu, v nabídce prodejců můžete najít nové motocykly s autentickým vzhledem, opírající se o moderní technologie a solidní spolehlivost.

První Triumph Bonneville byl veřejnosti představen v roce 1959 a vycházel z původního modelu Tigera 110. Jeho název vznikl podle stejnojmenného vyschlého solného jezera v americkém státu Utah, kde v roce 1956 tento model dosáhl neuvěřitelné rychlosti 345 km za hodinu a překonal tak světový rychlostní rekord. A ačkoliv tento rekord nebyl nikdy oficiálně uznán, tak právě tento model ke konci roku 1960 výrazně zvýšil popularitu a prodejnost této značky.

Bonnevile prošel v následujících několika letech drobnou modernizací, nicméně stále zůstal zachován původní design. Do roku 1970 bylo prodáno více než 250 tisíc těchto modelů. Poté prodej modelu Bonneville začal postupně klesat a firma celkově prožívala těžké časy, protože na trh přišly hight tech motocykly vyráběné Japonských výrobců.

Standardní Bonnie postrádá otáčkoměr, ale motocykl je dobře čitelný a dává jezdci jasné signály, kdy je dobré změnit rychlostní stupeň. Bonneville má dobrou křivku točivého momentu, který poskytuje překvapivý tah již od 2500 otáček a to až do červeného pole, které je na 8000 otáčkách za minutu.

Jízdní vlastnosti Bonneville jsou velmi příjemné. Motorka se zdá být mnohem lehčí než je skutečnost. Díky nižší výšce umístění sedadla je tato motorka vhodné i pro motorkářke s menší postavou, a umožňuje jim pohodlně položit obě nohy na zem.

Úzké pneumatiky jistě přidají na mrštnosti a dobré ovladatelnosti motocyklu, ale stále poskytují slušnou přilnavost i při vyšším náklonu.

Jednokotoučová přední brzda nabízí překvapivý výkon. Odpružení předních vidlic je dostatečně pevné, aby nedošlo k potápění. Zadní oddělené tlumiče, ale občas dost tvrděě přenášejí nerovnosti na vozovce.Jediná úprava dispozici na pozastavení zadní pružiny.

Ergonomie je pohodlná, i když trochu těsnějí pro vyšší jezdce. Především máte-li dlouhé nohy, pak Vám může chybět prostor, ale většina jezdců si určitě nebude stěžovat. Sedačka je pohodlná pro kratší vyjížďky, ale při delších trasách začíná být tvrdá a nepohodlná.

Ačkoliv pořizovací cena modelu 2013 Triumph Bonneville je o poznání vyšší, získáte motocykl v krásném retro styl, za kterým se bude otáčet prakticky kdokoliv a navíc nemusíte obětovat výkon a vymoženosti moderní doby.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!