500 kilometrů v sedle

500 kilometrů v sedle
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 22.09.2023

Sdílejte s přáteli

Snad každý motorkář o tom někdy slyšel, ale jen málokdo něco podobného prožil. Podobné akce jsou známé především ze zahraničí a toto je historicky první otevřená orientační jízda konaná na území České republiky. Není důležité, jaký typ motocyklu sedláte, ani jakou má kubaturu ... zúčastnit se může každý, kdo se zaregistruje.

Stojíte na startu legendární orientační jízdy. Snad každý motorkář o tom někdy slyšel, málokdo však něco podobného prožil. Doposud známe podobné akce pouze z vyprávění, a to zejména od bajkerů, kteří něco podobného zažili někde ve světě, zejména v USA.

Jedná se o historicky první orientační jízdu konanou na území České republiky, která není výsadou žádné značky a zúčastnit se ji může každý, kdo se registruje (nejpozději do 30.4.2015). Potřeba je pouze spolehlivá motorka, dobrá orientace v neznámém prostředí a schopnost improvizovat. Celá trasa je zvolena tak, aby si ji opravdu užil každý účastník.

V sobotu 6.6.2015 od ranních hodin budou postupně na trať vypouštěni jednotlivci, kteří budou vždy znát jen následující průjezdný bod, ale nikoliv však celou trasu jízdy. Na každém kontrolním stanovišti bude hlídka, která potvrdí účastníkovi průjezd daného stanoviště.

Hlavním cílem je projet všechna kontrolní stanoviště v daném pořadí a do 24:00 hodin se vrátit zpátky do místa startu. Po návratu do cíle Vám přibude na tachometru minimálně 500 kilometrů (někdy i více v případě že budete bloudit).

Každý, kdo v určeném pořadí projede všechna kontrolní stanoviště a stihne se včas vrátit, tak obdrží pamětní odznak a nejúspěšnější účastníky jednotlivých kategorií čekají další zajímavé odměny. Po návratu do cíle ovšem celá akce nekončí.

Pro doprovod účastníků jízdy, kteří budou očekávat své drahé v prostoru startu a cíle, je zajištěn celodenní program včetně možnosti proletět se nad trasou jízdy vrtulníkem a v rámci večerního programu se můžete těšit na vystoupení české dívčí rocková kapela K2 nebo švýcarské rockové kapely The Psychonauts.

V případě zájmu o účast je nutné zaregistrovat se na webu a uhradit účastnický poplatek. Podrobné informace Vám budou následně zaslány emailem. Ujet 500 kilometrů v průběhu jednoho dne určitě nezvládne každý, ale proč se o to alespoň nepokusit a navíc zažít spoustu zábavy.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.