All Ride Custom Motorcycle Show

All Ride Custom Motorcycle Show
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 30.10.2016

Sdílejte s přáteli

Poslední říjnový víkend proběhla v nově otevřených prostorách multifunkčního komplexu Továrna zahajovací výstava custom motocyklů. Jednalo se o první ročník, který pomyslnou laťku nasadil poměrně dost vysoko.

Motorka s přívlastkem "custom" není běžná sériově vyráběná, jakou je možné běžně potkat na ulici. Je to motorka, do které její tvůrce vložil část své osobnosti. Postavit takovou motorku obvykle stojí kromě nemalých finančních prostředků také stovky hodiny práce, plánování, vymýšlení a kreativy.

Výstava All Ride Custom Motorcycle Show, která se uskutečnila ve dnech 28. až 30. října 2016, měla hned dva cíle. Tím prvním bylo slavností otevření víceúčelového komplexu s názvem Továrna v pražských Holešovicích, který má sloužit umělcům všeho druhu a poskytnout jim umělecké ateliéry a výstavní prostory. Druhým cílem bylo představit široké veřejnosti tvorbu nejen amatérů, kteří po večerech ve svých zapadlých garážích montují a upravují motocykly, ale také výsledné počiny dílen, jež se úpravami motocyklů zabývají profesionálně.

Pořadatelům se po několika měsících příprav podařilo dát dohromady vyjímečné portfolio strojů, které vzešli z rukou umělců z celé české republiky a také několik kousků ze zahraničí. Skvělé je, že česká scéna je na takové lidi a motorky velmi bohatá, což zároveň trochu zavařilo pořadatelům, kteří měli prostor pro "pouhých padesát" strojů.

Ačkoliv se jednalo o první ročník, tak výstava All Ride Custom Motorcycle Show se do dějin zapsala nesmazatelným inkoustem. Pořadatelé nejen že umožnili návštěvníkům prohlídku krásných motocyklů, ale také dokázali velmi stylově představit celou subkulturu a styl, která ke custom motocyklů neodmyslitelně patří. Uvolněná atmosféra, nezapomenutelné a originální prostory v kombinaci s přátelským prostředím, mnohonásobně překonali očekávání a celou tuto akci bych označil jako nejlepší letošního roku. Je fajn že custom scéna se pomalu dostává do podvědomí široké veřejnosti.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!