Benelli TNT 899 (2010)

Benelli TNT 899 (2010)
Autor: René Novák
Datum: 05.09.2014

Sdílejte s přáteli

Benelli TNT 899 je nejen jedním z nejatraktivnějších motocyků na trhu, ale patří také mezi nejvydařenější naháče vůbec. Kromě skvělého trojválcového motoru nabídne také výborné jízdní vlastnosti a navíc slušnou výbavu.

O pohon motocyklu Benelli TNT 899 se stará úžasný řadový tříválec se zdvihovým objemem 899cc, který disponuje nejvyšším výkonem 120 koní při 9500 ot / min a kroutícím momentem 88 Nm při 8000 ot / min. Výkon je to víc jako solidní a motorka tak díky tomu reaguje na přidaní plynu bleskově a ochotně. Slušný zátah motoru je zndatelný již od středních otáček a opomenout určitě nesmíme jeho výrazný zvukový projev, který je nejlepší ve vysokých otáčkách. Maximální rychlost tohoto motocyklu je 232 km / hod a ve výbavě nechybí ani přesná, šestistupňová převodovka.

Jízda a ovladatelnost

Jízdní vlastnosti jsou výborné a nabídnou přesně to, co by jste od podobného motocykla očekávali. Nejedná se sice o nijak extra lehký motocykl, avšak ovladatelnost je skvělá a motorka reaguje na změny směru jízdy ochotně. Motocykl je až nečekaně pohodlný a to i při delším cestovaní. Je to hlavně díky dobré pozici za řidítky a pohodlnému sedlu. Široká a citlivá řidítka Vám navíc při jízdě poskytnou dobrou kontrolu nad motocyklem. K nezaplacení jsou také výkonné a odolné kotoučové brzdy, které nevadnou ani při agresivnějším používaní a navíc se dobře dávkují. Rozměry kotoučů jsou 2 x 320 mm vpředu a 240 mm vzadu.

Výbava

Základní výbava je celkem na dobré úrovni a dostanete spoustu moderních komponent, jako jsou například brzdy od společnosti Brembo. Líbivá je také jednoduchá přístrojová deska, která je přehledná a bez větších problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Do nádrže se vejde 16 litrů paliva, což stačí na slušný dojezd. Jedinou výtku bychom měli snad jen ke zpětným zrcátkům, jejichž velikost se nám nezdála dostatečná.

Kvalita a spolehlivost

V tomto směru jsme čekali jen to nejlepší a naše očekávání byla splněna. Benelli je postavená skutečně výborně, je to poctivý motocykl a dílenské zpracování si určitě zaslouží pochvalu. Všechny komponenty sedí pěkně na svém místě a vrstva laku je dostatečne silná, takže se nemusíte bát ani nepříznivého počasí. Nejspolehlivější je určitě motor, kterému stačí jen základní údržba. Brzdy jsou na tom podobně, působí neúnavně a můžete se na ne spolehnout za jakékoliv situace.

Verdikt

Benelli TNT 899 je nejen jedním z nejatraktivnějších motocyků na trhu, ale patří také mezi nejvydařenější naháče vůbec. Kromě skvělého trojválcového motoru nabídne také výborné jízdní vlastnosti a navíc slušnou výbavu. Motorka je lehce ovladatelná a překvapivě pohodlná.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!