BMW G310R - novinka pro rok 2016

BMW G310R - novinka pro rok 2016
Autor: Jiří Moravec
Datum: 11.11.2015

Sdílejte s přáteli

Nové BMW G 310 R je prvním BMW roadster pod 500 ccm. Jeden válec, nízká hmotnost, silný dynamický výkon a to vše zabaleno do velmi povedeného designu.

Německý výrobce motocyklů oficiálně odhalil zcela nový G310R Roadster. Motocykl byl kompletně navržen a zkonstruován BMW Motorrad v Mnichově, ale vyráběn bude ve spolupráci s indickým partnerem TVS Motor Company. Podle tiskové zprávy by všechny výrobní stroje měly být postaveny v Něměcku a dovezeny do Indie, kde speciálně vyškolení pracovníci budou vyrábět tyto motorky. Montáž motorů by se navíc měla provádět v uzavřené prosklené hale, kam bude možný přístup pouze přes přechodovou komoru z důvodu minimalizace jakýchkoliv nečistot.

G310R bude poháněn jednoválcovým, kapalinou chlazeným motorem o objemu 313 ccm. Výkon tohoto motocykl by měl být 34 koňských sil při 9500 otáčkách, a hodnota točivého momentu celých 28 Nm při 7500 otáčkách. Pohotovostní hmotnost této motorky je uvedena na 158,5 kg. Tento motocykl nabízí přesně to, co je potřeba pro dynamický výkon a pohodlí, a to jak ve městě, tak i mimo něj.

Co se týká vzhledu, tak Nový G310R je podle nás velmi povedený. Jak jsme u BMW zvyklí, tak všechny přepínače a ovládací prvky jsou jednoduché a snadno se s nimi manipuluje. Přístrojová deska má velký displej z tekutých krystalů, který nabízí vynikající čitelnost a poskytuje širokou škálu informací. Prodávat se bude ve třech barevných provedeních a to:černá a bílá, modrá metalíza s šedou a bílá perleť.

Jak dnes ráno uvedl Stephan Schaller - ředitel BMW Motorrad, společnost plánuje tímto motocyklem oslovit co největší počet potenciálních zákazníků nejen v asii, ale také v evropě a jižní americe. BMW dále plánuje zvýšit nejen počet obchodních zastoupení o 50%, ale také celkový roční obrat, a každým rokem prodat 200.000 motocyklů značky BMW.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.