BMW R5 Hommage

BMW R5 Hommage
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 22.05.2016

Sdílejte s přáteli

BMW na výstavě ve Villa d’Este oficiálně představí koncept R5 Hommage, který je naprosto dokonalou moderní verz jednostopé předválečné legendy BMW R5.

Původní motocykl BMW R5 se začal vyrábět v letech 1936 až 1937 a vyrobeno bylo jen něco málo přes 2500 kusů tohoto stroje. Vybaven byl dvojitým kolébkovým rámem z ocelových trubek, ve kterém byl zasazen vzduchem chlazený motor s protilehlými válci o objemu 494 cm3 a výkonem 18kW.

BMW R5 Hommage

Letos tento model oslaví 80 let a možná právě proto společnost BMW přestaví koncept, který tento dnes již legendárního model (doufejme) bude následovat. Základem tohoto konceptu je originální motor, který byl pečlivě restaurován. Zbytek této motorky byl vyrobený podle původních specifikací zpracovaných designéry BMW Motorrad tak, aby navenek působil jako ze 40. let. Že se jedná o moderní motocykl tak může prozradit jen nerezový výfuk nebo kotoučové brzdy.

BMW R5 Hommage

Jak se již v minulosti několikrát ukázalo, společnost BMW nepředstavuje koncepty jen tak. Nedlouho poté zpravidla následuje zahájení sériové výroby mírně upraveného modelu, který z dané konceptu vychází. Můžeme se tak těšit, že BMW brzy představí nový model klasického cruisera v minimalistickém stylu.

BMW R5 Hommage

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!