Česko na dvou kolech 2015 - ručně malovaná mapa

Česko na dvou kolech 2015 - ručně malovaná mapa
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 23.03.2015

Sdílejte s přáteli

První ručně malovaná motorkářská mapa České republiky, kde jsou vyobrazeny nejen zajímavá výletní místa nebo trasy, ale také prodejny a opravy motocyklů.

V loňském roce vznikla na slovensku první mapa, která byla ručně malovaná a kde byly vyobrazeny nejrůznější zajímavá výletní místa nebo trasy, ale také například opravny a prodejny motorkářského zboží. A nedlouho poté byly započaty přípravy pro vydání stejné mapy pro Českou republiky.

Samotná příprava, zajištění všech potřebných informací a podkladů trvala několik měsíců, a vše vyvrcholilo na výstavě Motosalon 2015, kde byla oficiálně představena první malovaná mapa Česko na dvou kolech. V průběhu celé této výstavy byl o tuto mapu velký zájem, což dokazuje skutečnost, že během 3 dnů se prodalo více jak 1500 kusů těchto map.

Pokud by jste o tuto mapu měli zájem, tak si ji můžete objednat na malovane-mapy.cz, případně sledujte náš Facebook, kde v průběhu dubna vyhlásíme soutěž právě o tyto mapy.

Jak taková mapa vzniká

Malovaná mapa je ruční dílo do posledního detailu vypracované člověkem. Jako podklad malíř používá trojrozměrný model krajiny zpracovaný počítačem. Dále jsou používány klasické mapy a letecké pohledy focené z malé výšky, díky kterým je možné detailní vykreslení. Takto vyrobený originální obraz je následně naskenován ve vysokém rozlišení a pak jej kartograf a grafik upraví do konečné podoby se stovkami názvů, piktogramů a vyznačením turistických tras.

Předností malovaných map je snadná orientace, malebné ztvárnění a široká možnost využití. V mapě jsou zvýrazněny různé objekty, které jsou vhodné pro výlet na motorce, nebo pěkné turistické trasy. Věříme, že díky grafické zajímavosti a detailnímu provedení si tuto mapu oblíbíte stejně, jako tisíce jiných motorkářů.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.