Česko na dvou kolech 2015 - ručně malovaná mapa

Česko na dvou kolech 2015 - ručně malovaná mapa
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 23.03.2015

Sdílejte s přáteli

První ručně malovaná motorkářská mapa České republiky, kde jsou vyobrazeny nejen zajímavá výletní místa nebo trasy, ale také prodejny a opravy motocyklů.

V loňském roce vznikla na slovensku první mapa, která byla ručně malovaná a kde byly vyobrazeny nejrůznější zajímavá výletní místa nebo trasy, ale také například opravny a prodejny motorkářského zboží. A nedlouho poté byly započaty přípravy pro vydání stejné mapy pro Českou republiky.

Samotná příprava, zajištění všech potřebných informací a podkladů trvala několik měsíců, a vše vyvrcholilo na výstavě Motosalon 2015, kde byla oficiálně představena první malovaná mapa Česko na dvou kolech. V průběhu celé této výstavy byl o tuto mapu velký zájem, což dokazuje skutečnost, že během 3 dnů se prodalo více jak 1500 kusů těchto map.

Pokud by jste o tuto mapu měli zájem, tak si ji můžete objednat na malovane-mapy.cz, případně sledujte náš Facebook, kde v průběhu dubna vyhlásíme soutěž právě o tyto mapy.

Jak taková mapa vzniká

Malovaná mapa je ruční dílo do posledního detailu vypracované člověkem. Jako podklad malíř používá trojrozměrný model krajiny zpracovaný počítačem. Dále jsou používány klasické mapy a letecké pohledy focené z malé výšky, díky kterým je možné detailní vykreslení. Takto vyrobený originální obraz je následně naskenován ve vysokém rozlišení a pak jej kartograf a grafik upraví do konečné podoby se stovkami názvů, piktogramů a vyznačením turistických tras.

Předností malovaných map je snadná orientace, malebné ztvárnění a široká možnost využití. V mapě jsou zvýrazněny různé objekty, které jsou vhodné pro výlet na motorce, nebo pěkné turistické trasy. Věříme, že díky grafické zajímavosti a detailnímu provedení si tuto mapu oblíbíte stejně, jako tisíce jiných motorkářů.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!