Dovolená - Jižní Čechy

Dovolená - Jižní Čechy
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 31.07.2013

Sdílejte s přáteli

Další společná dovolená JustRide, jejímž hlavním cílem bylo poznávání krás Šumavy a Třeboňska.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme měli v plánu, že uskutečníme společnou dovolenou v sedle našich motorek. Veškeré naplánování letošní dovolené si vzal na svá bedra Tóša, který vybral kempy a na každý den připravil program, kam se pojede, kde se bude jíst a kde se bude nocovat. Jelikož byl předchozí ročník velmi povedený, tak letos bylo přihlášeno o 100% více účastníků.

1. den

Ve středu 31.07.2013 dopoledne se většina účastníků sešla v Želénkách na náměstí, a vydali se na společnou cestu. Konkrétně to byl Tóša, dědek, Jula, Tonda, Pepik a Vráťa. Cestou se k této skupině ještě přidal Roman, který je z Karlových Varů, a který se s námi spojil s žádostí, zda-li by se k nám mohl přidat, jeliž má stejný termín dovolené, ale nechce jezdit sám. V odpoledních hodinách pak na cestu vyrazil ještě Křupíno, doktor a Aleš, kteří se k první skupině připojili až v kempu Annín. Ve večerních hodinách jsme společně zahájili dovolenou a domluvili jsme se na programu dalšího dne.

2. den

Ráno jsme si každý zabalil jen to nejdůležitější a po snídani jsme se vydali na celodenní poznávací výlet. Všechny zbytečnosti jsme zanechali v kempu a doufali, že je tam také nalezneme po našem návratu. Jezdili jsme po Šumavských lesích a kochali se krásnou a téměř neposkvrněnou krajinou. Samozřejmě jsme se museli zastavit ve Kvildě, nejvýše položené obci v České republice. V pozdních odpoledních hodinách jsme se opět vrátili do kempu a vyrazili na pivko, u kterého jsme se domluvili na programu dalšího dne.

3. den

Ráno jsme se nasnídali, sbalili stany a vše ostatní a vyrazili na cestu. V plánu jsme měli najít kemp někde v okolí města Třeboně, který bude u vody a bude v něm dostatek společenského vyžití. Cestou jsme se nejprve zastavili v malé vesničce s názvem Hoštice, kterou proslavila především trilogie filmů Zdeňka Trošky, jejichž název začíná "Slunce seno", a pak také v Prachaticích, kde jsme měli u Julovo kamaráda z mládí domluvený oběd. Poté jsme se rozdělili, kdy ta rychlejší skupinka vyrazila dopředu najít vhodný kemp, a ta pomalejší skupinka vyrazila přes Český Krumlov do cílového místa určení.

Nakonec jsme se ubytovali v kempu na jižní straně rybníku s názvem Hejtman, který nám byl místními starousedlíky doporučen jako ten "kde to nejvíce žije". Kemp byl téměř plně obsazen a nacházelo se v něm několik stánků s občerstvením, hřiště pro tenis nebo nohejbal, a dlouhý tobogán. Rozložili jsme stany a vyrazili na večeři do nedaleké hospůdky "U sumečka", která kromě 300 gramového roštěné nabízela jen samá jídla z ryb (ať již ze sladkovodních, tak i z mořských). Po jídle jsme se rozloučili s Pepikem, který musel z pracovních důvodů předčasně ukončit svoji dovolenou, a v kempu jsme opět začali připravovat plán následujícího dne. V noci se k nám ještě přidala parta motorkářů z jižní moravy, kteří se vydali také na motorkářskou dovolenou. Rozdíl byl ovšem ten, že oni jeli jen na starých mopedech. Samozřejmě nesměla chybět domácí slivovička, která nás pohostili a spát jsme nakonec šli až v brzkých ranních hodinách.

4. den

Ráno, poté co jsme se snědli nechutně předraženou snídani a zapili ji kávou, která byla ta nejnechutnější jakou jsem kdy měl možnost ochutnat, jsme se vydali na výlet po Třeboňsku. První zastávka byla v obci Hluboká nad Vltavou, kde se také nachází stejnojmenný zámek. Cesta k zámku je bohužel jen na povolenky, proto jsme nechali motorky pod kopcem a pěšky jsme se vydali k zámku. Následně jsme se vyrazili na oběd do podniku "Český mlýn", kterou Tóša znal již z dřívějška a o které již dva dny doslova básnil. A protože se jednalo o nejteplejší den, okamžitě potom jsme vyrazili k vodě. Po osvěžení jsme se vrátili zpět do kempu a večeři jsme si dali stejně jako včera v restauraci "U sumečka". Večer jsme opět zašli na pár pivek a začali se pomalinku připravovat na náš návrat.

5. den

V ranních hodinách nás probudila drobná dešťová přeháňka, která měla být předvojem mnohem větších dešťů doprovázenými kroupami. Raději jsme se rychle zabalili a vyrazili na cestu domů. Riskovat snídani v tomto kempu jsme podruhé již nehodlali, proto jsme se domluvili, že se nasnídáme cestou na některé z čerpacích stanic. Nakonec jsme snídali až kousek za městem Tábor. A protože deštivá předpověď se nekonala, tak jsme se vzájemně rozloučili a každý se svým tempem a po své trase vydali domů.

Závěrem

Dovolená byla prostě super. Počasí nám vyšlo perfektně, ačkoliv někdy ty vedra byla opravdu neúnosná, nikomu se nic nestalo a nebýt těch pár drobných technických problémů u motorek značky Yamaha o kterých se snad ani nebudu zmiňovat, tak by vše běželo jako na drátkách. Jen pro celkové doplnění ... Alešovi ucházela zadní pneumatika a doktorovi tekla chladící kapalina. Stejně jako loni, tak i letos jsme najezdili téměr 1.500 kilometrů a už pomalinku začínáme plánovat další ročník.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!