EICMA 2015: Ducati XDiavel

EICMA 2015: Ducati XDiavel
Autor: Jiří Moravec
Datum: 18.11.2015

Sdílejte s přáteli

Nový XDiavel je první oficiálně přiznaný cruiser od Ducati. Ačkoliv označení cruiser je primárně spojováno s pomalou a relaxační jízdou, díky této motoce si užiteje také sportovní jízdu plnou vzrušení a adrenalinu.

Modelem XDiavel si společnost Ducati otevřela dveře do zatím neprobádaného světa, plného luxusu, pomalé a relaxační jízdy - tedy do světa cruiserů. XDiavel samozřejmě vychází z klasického Diavelu, nicméně mu byl upraven tak, aby byl pro jezdce pohodlnější a posez byl uvolněnější. Toho bylo docíleno posunem stupaček více dopředu, ale také prodloužením a snížením motocyklu. Třešňičkou na dortu je pak možnost nastavit si stupačky, řidítka i sedadlo do různých pozic podle osobních preferencí. Podle vyjádření společnosti Ducati je možné docílit až šedesáti různých kombinací.

Kromě toho, že Ducati XDiavel je první cruiser této značky, tak je to také první model v celé historii této značky, jehož zadní kolo je poháněno řemenem. Motor s názvem Testastretta DVT o objemu 1262 ccm a výkonem 156 koní zaujme již na první pohled. Ducati veškerý oběh chladící kapaliny šikovně ukryla do kanálků uvnitř motoru, proto nejsou vidět žádné hadice nebo vodní pumpa. Maximální točivý moment nový cruiser XDiavel dosahuje hodnoty 128 Nm v 5000 otáčkách za minutu, a oproti běžnému Diavelu má vyšší kroutící moment v nižších i středních otáčkách.

Pro modely značky Ducati je příznačná především sportovní jízda a i s tímto modelem to nebude jinak. Nový elektronický pomocník Ducati Power Launch (DPL) přenáší veškerou energii přímo na zadní kolo a zajistí tak maximální akceleraci rovnou z místa. Dále nechybí ani kontrola trakce, ABS, nastavitelné palivové mapy nebo tempomat. A pokud byste si rádi pořídili ještě vymazlenější XDiavel, má pro vás Ducati připravenou druhou verzi s označením S, která je vyšperkovaná dalšími designovými doplňky, jako jsou brzdy Brembo M50, jiná kola, optické zpracování motoru a řadu dalších detailů.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.