EICMA 2015: MV Agusta Brutale 800 a Dragster RR LH44

EICMA 2015: MV Agusta Brutale 800 a Dragster RR LH44
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 21.11.2015

Sdílejte s přáteli

MV Agusta představila nejkrásnější Brutale 800 za celou dobu její existence a pak také limitovanou edici Dragsteru RR přímo od Lewisa Hamiltona.

Italská značka se v úvodu své prezentace na veletrhu EICMA 2015 pochlubila zvýšeným zájmem o tyto krásné a výkonné motorky, a to především v Anglii, Francii a Německu. A jak se říká, poptávka vytváří nabídku a proto MV Agusta představila rovnou dva nové modely pro nadcházející sezónu.

MV Agusta Brutale 800

Model MV Agusta Brutale již na trhu existuje více než 15 let a po celou dobu její existence patřila mezi nejkrásnější sériově vyráběné motorky. Tento model působí mnohem mohutněji než-li ten stávající, ale přesto si dokázal zachovat eleganci a ladnost křivek. Kromě designových prvky u tohoto modelu najdeme celou řadu nových technologií a konstrukční řešení.

Mezi nejvýraznějšími změnami nelze opomenout přední eliptické LED světlo, které rozhodně nejde přehlédnout. Dále pak kompletně předělanou zadní část včetně výfuků, upravenou palivovou nádrž nebo aerodynamické kryty chladiče. Motor poskytuje výkon 116 koní v 11500 ot/min a točivý moment se posunul na 84,6 Nm již při 7600 ot/min. Aby nová Brutale 800 nezaostávala za jinými modely, již do základu dostala osmistupňovou kontrolu trakce, možnost výběru palivové mapy nebo rychlořazení nahodu i dolu.

MV Agusta Dragster RR LH44

Model Dragster RR LH44 je určený převážně pro sběratele či skalní přiznivce této značky, protože bude vyrobeno jen 244 kusů z této limitované edice. Na vývoji se podílel světový šampion F1 a spolumajiteľ MV Agusty Lewis Hamilton, a společně s designéry provedli více jak 50 úprav, které tento bike odlišují od klasického Dragsteru RR. Design je inspirovaný helmou trojnásobného mistra světa a jeho číslo 44 najdeme například na výfuku nebo plexi.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.