EICMA 2015: Yamaha MT-10

EICMA 2015: Yamaha MT-10
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 17.11.2015

Sdílejte s přáteli

Dlouho očekávaný model, který přinese další malou revoluci do světa superbiků je tu. Dámy a pánové ... nový Yamaha MT-10.

Dlouho očekávaný model, který přinese další malou revoluci do světa superbiků je tu. Tento motocykl kompletně vychází z loňského modelu YZF-R1 a v žádném případě se nehodí pro začínající jezdce. Motor byl seškrcen na 165 koní a upraven tak, aby již v nízkých a středních otáčkách dosahoval dostatečného výkonu i točivého momentu. A z R1čky má nová MT-10 i další vychytávky. Najdeme tu závodní ABS, třístupňovou kontrolu trakce, elektronický plyn, D-Mode pro výběr jízdních režimů, nebo asistovaná antihoppingová spojka, které zamezí blokování kola při tvrdém podřazování.

I přestože je rám i podvozek převzatý z R1, posez za řidítky bude podstatně pohodlnější a příjemnější. Vzpřímená jezdecká pozice a rozvor pouhých 1400 mm zajistí dobrou ovladatelnost. Řídítka jsou široká a stupačky níž, proto by neměl být problém ani při cestování na delší vzdálenosti.

Zatímco všechny současné model od Yamahy byly po vzhledové stránce spíše konzervativní, nová MT-10 je se svým futuristickým agresivním designem úplný opak. Jak to tak bývá, tak někomu se to líbit bude, jinému nikoliv, ale se nedá popřít, že již od prvního pohledu budí respekt.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!