Fotografický workshop Milíkov 2013

Fotografický workshop Milíkov 2013
Autor: Jiří Moravec
Datum: 25.05.2013

Sdílejte s přáteli

Zdeněk Krejcar z Ateliéru Prosecká opět pořádal svůj fotografický workshop, tentokrát v malebné vesničce Milíkov nedaleko Chebu.

Čím více se termín jedné z nejvíce očekávaných akcí tohoto roku blížil, tím častěji většina motorkářů z JustRide sledovala předpověď počasí. Zdeněk Krejcar z Ateliéru Prosecká opět pořádal svůj fotografický workshop, tentokrát ve spolupráci se zástupci čéského pánského vydavatelství Playboe. Termín konání byl stanoven na 25.05.2013 a 26.05.2013 a jako místo konání byla vybrána usedlost U Zlatého slunce v malé vesničce s názvem Milíkov.

Předpověď počasí na termín konání byla nepříznivá, přičemž teploty se měly pohybovat kolem 10° Celsia a pravděpodobnost dešťových srážek byla 65%. Původně jsme plánovali vyrazit v sobotu v 10 hodin, ale kvůli občasným dešťovým přeháňkám jsme jej posunuli o 60 minut. V Želénkách se nakonec setkalo 5 členů z JustRide bikers, jmenovitě to byli: doktor, aluna, květák, paštika a křupíno. Do Milíkova nakonec přijel i Luky - náš zástupce v Plzeňském kraji. Ačkoliv bylo hodně pod mrakem a teplota se ani zdaleka nepřibližovala průměrným teplotám květnového měsíce, silnice byly suché a tak jsme mohli svižnější jízdou vyrazit směr Milíkov.

Těsně před Milíkovem jsme se zastavili v obci Mokřina, abychom pořídili obrázek do naší galerie měst a obcí s vtipným názvem. Do Milíkova to pak již bylo jen pár kilometrů a tak po 90ti minutách jsme parkovali před usedlostí U Zlatého slunce. Hned po příjezdu nás přivítal hlavní organizátor, Zdeněk Krejcar, a informoval nás o časovém harmonogramu a plánovaném průběhu focení. Jak jsem psal již v úvodu, celá tato akce probíhala ve spolupráci s předním českým fotografem pánského časopisu Playboy, což celé akci dávalo úplně jiný rozměr.

Krátce po začátku focení, ovšem začalo mírně poprchávat a postupem času tento déšť přidával na intenzitě, proto se celé focení přesunulo pod stanové plachty. Jak se ovšem později ukázalo, tak ani toto nebylo finální řešení a proto bylo nutné focení přesunout do interiéru a naše účast se tak stala mírně zbytečná. Pořidilo se tedy pár památečných fotografií nás s několika slečnami a vyrazili jsme na cestu domů (tentokrát již bohužel za mírného deště, což nám snížilo průměrnou rychlost).

Škoda že nám počasí nepřálo, protože tato akce je velmi oblíbená, a většina členů se na ní těší celý rok. Můžeme doufat, že spolupráce s Playboem přiláká na příští rok více účastníků / modelek, a že opět dostaneme pozvání.

Doplnění

Ještě určitě stojí za zmínku, že touto akcí Křupíno prolomil své prokletí a ačkoliv manipulace na promáčené trávě byla značně riziková, tak žádné pokládání motorky se ani náznakem nekonalo (ačkoliv to bylo všemi ostatními členy toužebně očekáváno). Naopak, štafetu po Křupínovi přebral Paštika, který si hned v úvodu téměř urazil hlavu o dřevěná vrata. Jen čas ukáže, zda-li tento náraz tupým předmětem nepoškodil fenomenální navigaci a orientaci v prostoru proslulého JustRide navigátora.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!