Hájenka Kersko

Hájenka Kersko
Autor: Jiří Moravec
Datum: 09.07.2011

Sdílejte s přáteli

Výlet do hájenky v Kersku, aneb kdo by neznal hlášku "divočáka se šípkovou, nebo se zelím"?

Na sobotu 9.7.2011 se rada staších JustRide bikerů usnesla, že vyrazíme do hájenky v Kersku, která je známá především z filmu Slavnosti sněžek. Sraz byl jako obvykle v Želénkách na náměstí. V 10 hodin jsme vyrazili směr Kersko. Celá cesta probíha ve velmi poklidném tempu a protože nás vedl hned druhý nejlepší navigátor s podrobnou navigací do detailu napsanou na lístečku (Želénky -> Teplice -> Mělník -> Kersko) tak jsme do cíle dorazili přibližně v 14 hodin.

K Hájence se přijede slavnou alejí, kde hlavní hrdinové již zmiňovaného filmu "Slavnosti sněženek" honili divokého kance. Samotná restaurace Hájenka nabízí kromě výběru klasických jídel hlavně speciality ze zvěřiny - kančí kýtu se šípkovou omáčkou, kančí pečeni se zelím nebo kančí guláš. V letním období je v toto místo velmi oblíbeným cílem turistů, proto se již dopředu připravte na velké množství lidí a případnou čekací dobu na volné místo v restauraci nebo na terase.

Návrat již probíhal bez větších komplikací a nebýt drobného deště, který nás potkal v Litoměřicích, tak není důvodu si na nic stěžovat.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!