Honda CRF1000L Africa Twin 2016

Honda CRF1000L Africa Twin 2016
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 20.10.2015

Sdílejte s přáteli

Před několika týdny Honda informovala o znovuobnovení modelu Africa Twin. Nyní jsou již známy i další podrobnosti o této očekávané novince.

Prodávat se bude rovnou ve třech verzích. Kromě standardního základu bude v nabídce také model s vypínatelným ABS zadního kola a nastavitelnými režimy kontroly trakce HSTC (Honda Selectable Torque Control). Třetí model navíc bude vybaven poloautomatickou dvouspojkovou převodovku DTC s novým nastavením pro jízdu v terénu.

Rám nové Hondy Africa Twin částečně vychází z rámu dakarového speciálu CRF450R Rally. Vyrobený je z ocelových trubek a navržený byl s maximálním důrazem na lepší centralizaci hmotnosti. Základem nového modelu CRF1000L je paralelní dvouválec o výkonu 70 kW při 7500 ot./min a maximálním točivém momentu 98 Nm při 6000 ot./min. Podle vyjádření zástupců hondy je nárůst výkonu motoru lineárny a poskytuje dostatečnou sílu v celém spektru využitelných otáček.

Ze soutěžního speciálu si nová Africa vypůjčila také ráfky (vpředu 21 palců, vzadu 18). Samozřejmostí je pak vysoká světlá výška pro lepší průchodnost terénem. V kombinaci s 18 litrovou palivovou nádrží (díky které je dojezdová vzdálenost okolo 400 km) se nám tak nabízí zajímavý stroj pro jízdu v terénu. V showroomech by se tato novinka měla objevit už koncem tohoto roku. Dostupná bude v kombinaci barev: červená (CRF Rally), bílo modro červená (Tricolour) a stříbrno černá (Silver and Black).

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.