Intermot 2014 - nový Ducati Scrambler

Intermot 2014 - nový Ducati Scrambler
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 01.10.2014

Sdílejte s přáteli

Představení nového modelu Scrambler od italského výrobce značky Ducati bylo jedním z velmi očekávaných okamžiků motocyklové výstavy Intermot v Kolíně nad Rýnem. A tato motorka určitě očekávání nezklamala. A představena byla hned ve čtyřech verzích.

Nové modely Ducati Scambler se navracející zpátky v čase do led sedmdesátých. O něco podobného se již italský výrobce z Bologni pokusil přibližně před deseti lety s řadou Classic, ale tehdejší jezdci mnohem více upřednostňovali vysoký výkon než-li radosti ze svezení. V dnešní době zákazníci požadují krásné a univerzální motorky, které se podřídí jezdci. A přesně tohle splňuje Scrambler, který se bude vyrábět ve verzích: Icon, Urban enduro, Full Throttle a Classic, přičemž každá z nich představuje jiný styl. V Ducati předpokládali, že si každý svého Scramblera upraví k obrazu svému, proto u každé z verzí je možné na ocelové nádrži měnit boční hliníkový panel s logem.

Ducati Scambler bude poháněn kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 803 ccm, který je shodný s modelem Monster 796, avšak upraveno bylo vrtání a zdvih tak, aby měl plynulé zrychlení v celém rozsahu otáček. Výkon motoru je 75 koní a maximální točivý moment je 68 Nm. Podvozek je ve stejném stylu jako ostatní naháči od Ducati, tzn. příhradový rám z ocelových trubek. Sedlo je 790 mm nad zemí a váha motocyklu je pouhých 170 kg, což určitě potěší slečny motorkářky nebo motorkáře drobnějších postav. I přestože design motocyklu je v retro stylu, tak i zde se najde několik vymožeností moderní doby, jako je například LED osvětlení, digitální přístrojovka, anti-hoppingový systém nebo USB zásuvka pod sedlem.

Ducati Scrambler - verze Icon

Verze Icon se bude vyrábět buďto v červené barvě, něbo v kanárkově žluté barvě. Jedná se o základní verzi tohoto modelu, ze které vycházejí všechny další verze Scrambleru".

Ducati Scrambler - verze Urban enduro

Verze Urban enduro je ve vojensky zeleném zabarvení a motocykl je primárně určen pro vyznavače "enduro" stylu. Tento model je navíc vybaven litými paprskovými koly, designovým sedlem v hnědé barvě nebo vysokým předním blatníkem. Až vás to prostě nebude bavit jezdit po městě, můžete se s klidným srdcem vydat někam do přírody.

Ducati Scrambler - verze Full Throttle

Full Throttle, který je možné přeložit jako "na plný plyn" je určen pro ty jezdce, kteří preferují rychlou jízdu a rádi zkoušejí, kde má jejich motocykl možné hranice. Motocykl je dovybaven tlumičem řízení a koncovkou výfuku Termignoni. Černá barva na motocyklu v kombinaci s její zadní částí a předním blatníkem působí sportovním dojmem.

Ducati Scrambler - verze Classic

Verze Classic v barevném provedení oranžovo-černá se asi nejvíce podobá svému vzoru ze sedmdesátých let. Určena je pro ty, kteří mají rádi klasiku a chtějí si hlavně užít svoji jízdu. Je vybaven paprskovými koly z lehkých slitin, přední a zadní blatník je z hliníku, na nádrži je černý pruh stejně jako na jeho legendárním vzoru.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.