Intermot 2014 - nový Ducati Scrambler

Intermot 2014 - nový Ducati Scrambler
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 01.10.2014

Sdílejte s přáteli

Představení nového modelu Scrambler od italského výrobce značky Ducati bylo jedním z velmi očekávaných okamžiků motocyklové výstavy Intermot v Kolíně nad Rýnem. A tato motorka určitě očekávání nezklamala. A představena byla hned ve čtyřech verzích.

Nové modely Ducati Scambler se navracející zpátky v čase do led sedmdesátých. O něco podobného se již italský výrobce z Bologni pokusil přibližně před deseti lety s řadou Classic, ale tehdejší jezdci mnohem více upřednostňovali vysoký výkon než-li radosti ze svezení. V dnešní době zákazníci požadují krásné a univerzální motorky, které se podřídí jezdci. A přesně tohle splňuje Scrambler, který se bude vyrábět ve verzích: Icon, Urban enduro, Full Throttle a Classic, přičemž každá z nich představuje jiný styl. V Ducati předpokládali, že si každý svého Scramblera upraví k obrazu svému, proto u každé z verzí je možné na ocelové nádrži měnit boční hliníkový panel s logem.

Ducati Scambler bude poháněn kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 803 ccm, který je shodný s modelem Monster 796, avšak upraveno bylo vrtání a zdvih tak, aby měl plynulé zrychlení v celém rozsahu otáček. Výkon motoru je 75 koní a maximální točivý moment je 68 Nm. Podvozek je ve stejném stylu jako ostatní naháči od Ducati, tzn. příhradový rám z ocelových trubek. Sedlo je 790 mm nad zemí a váha motocyklu je pouhých 170 kg, což určitě potěší slečny motorkářky nebo motorkáře drobnějších postav. I přestože design motocyklu je v retro stylu, tak i zde se najde několik vymožeností moderní doby, jako je například LED osvětlení, digitální přístrojovka, anti-hoppingový systém nebo USB zásuvka pod sedlem.

Ducati Scrambler - verze Icon

Verze Icon se bude vyrábět buďto v červené barvě, něbo v kanárkově žluté barvě. Jedná se o základní verzi tohoto modelu, ze které vycházejí všechny další verze Scrambleru".

Ducati Scrambler - verze Urban enduro

Verze Urban enduro je ve vojensky zeleném zabarvení a motocykl je primárně určen pro vyznavače "enduro" stylu. Tento model je navíc vybaven litými paprskovými koly, designovým sedlem v hnědé barvě nebo vysokým předním blatníkem. Až vás to prostě nebude bavit jezdit po městě, můžete se s klidným srdcem vydat někam do přírody.

Ducati Scrambler - verze Full Throttle

Full Throttle, který je možné přeložit jako "na plný plyn" je určen pro ty jezdce, kteří preferují rychlou jízdu a rádi zkoušejí, kde má jejich motocykl možné hranice. Motocykl je dovybaven tlumičem řízení a koncovkou výfuku Termignoni. Černá barva na motocyklu v kombinaci s její zadní částí a předním blatníkem působí sportovním dojmem.

Ducati Scrambler - verze Classic

Verze Classic v barevném provedení oranžovo-černá se asi nejvíce podobá svému vzoru ze sedmdesátých let. Určena je pro ty, kteří mají rádi klasiku a chtějí si hlavně užít svoji jízdu. Je vybaven paprskovými koly z lehkých slitin, přední a zadní blatník je z hliníku, na nádrži je černý pruh stejně jako na jeho legendárním vzoru.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!