Intermot 2014 - Yamaha XJR 1300

Intermot 2014 - Yamaha XJR 1300
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 30.09.2014

Sdílejte s přáteli

Vzduchem chlazený čtyřválec se v nabídce japonského výrobce motocyklů nachází již více než 20 let. A podle nově představeného modelu to vypadá, že o němm uřčitě ještě nějaký ten pátek uslyšíme.

Právě probíhá motocyklový veletrh Intermot v Kolíně nad Rýnem, a jednotliví výrobci představují nové modely motocyklů pro nadcházející sezónu. První motorka, která nás hned zaujala je od japonské Yamahy, která představila nový model XJR 1300 a upravený model XJR poladěnou ve stylu historických cafe racerů.

Model Yamaha XJR má za sebou již pěknou řádku let a pokračuje stále dál. Poháněna je stále vzduchem chlazeným čtyřválcem o objemu 1250 ccm, který je uložený ve dvojitém kolébkovém rámu z ocelových trubek. V motoru se ukrývá 98 koníků a točivý moment je 108 Nm. Stejně tak zadní odpružení Öhlins zůstalo bezezměny.

Zásadních modernizace tohoto motocyklu je patrná v designu.Masivní dominantní nádrž zeštíhlela, výfukové svody se zahalily do černé barvy, zmenšil se světlomet, řídítka jsou hliníková kuželová a sedlo je jednomístné (ovšem za příplatek je možné si dokoupit je jeho zadní část). Na přístrojové desce nalezete také několik úprav a na boku motocyklu se nachází tabulky pro umístění závodního čísla. Zkrácen byl také zadní rám a tím se ještě více podtrhl sportovní vzhled tohoto naháče.

Yamaha XJR 1300 Racer

Verze Yamaha XJR 1300 Racer byla upravena ještě více do retro stylu. Liší se malou agresivně tvarovanou karbonovou pření maskou, malý blatníček a nízkými dělenými řídítky, díky kterým je sportovnější posez.

K dostání bude tento motocykl v prosinci roku 2014 a cena standardní verze bude začínat na částce 12 tisíc Euro. Pořídit si k němu samozřejmě budete moci i celou řadu příslušenství, jako je koncovka výfuku Akrapovič, sportovní řídítka či kožený potah na nádrž.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!