Kawasaki Vulcan S - nový cruiser střední třídy pro rok 2015

Kawasaki Vulcan S - nový cruiser střední třídy pro rok 2015
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 30.10.2014

Sdílejte s přáteli

Netradičně pojatý cruiser od Kawasaki zcela určitě zaujem nejen svým moderním designem, ale také výkonem 649 ccm, který je ideální do městského provozu nebo pro začínající motorkáře či motorkářky.

Ještě před zahájením výstavy v Miláně, představitelé značky Kawasaki oficiálně představili nový model, který potěší především vyznavače pohodové jízdy. A i přestože současný trend jsou spíše retro modely, tak Kawasaki se rozhodla jít svou vlastní cestou. Tento nový městský cruiser s označením Vulcan S je poháně známým řadovým dvouválce o objemu 649 ccm, který byl již v minulosti použit například u modelu ER-6. Výkon 61 koní a točivý moment 63 Nm jsou o něco málo nižší než-li u jiných modelů se stejným motorem, ale větší zátah v nižších a středních otáčkách v kombinaci s provozní váhou 225 kg jsou ideální kombinací do městského provozu nebo pro začínající jezdce.

Nízko položené sedlo má přilákat jak začínající jezdce, tak i ženy. Kromě toho přispívá k lehké ovladatelnosti stroje při klasické městské jízdě. Zajímavostí jsou nastavitelné stupačky ve třech různých polohách, což umožňuje upravit posez individuálním požadavkům jezdce. Za zmínku stojí také nastavitelné páčky spojky i brzdy. Přístrojová deska se skládá z analogového tachometru a digitálního palubního počítače s ukazatelem spotřeby.

Design trubkového rámu zajímavým způsobem navazuje na rysy ER6, podobně jako zadní odpružení vyvedené pěkně viditelně pod sedlo. Obratné ovládání slibuje kombinace kol 120/70 vpředu na osmnáctipalcovém ráfku a 160/60 vzadu na sedmnáctce. Také konstrukce ležatého zadního tlumiče umístěného mimo osu motorky je převzatá ze stejných modelů jako motor. Výkon na zadní kolo putuje pomocí řetězu a o bezpečné zastavení se zase postará přední 300 milimetrový kotouč s dvoupístkovým třmenem, kterému vzadu pomáhá jednoduchý disk osazený jednopístkem. V nabídce bude také verze s ABS.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!