MotoPrase 2013

MotoPrase 2013
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 08.07.2013

Sdílejte s přáteli

Čtvrtý ročník grilování prasete na statku v Lahovicích

Po vzoru pana Jaroslava Haška, který svůj čtyřdílný humoristický román Osudy dobrého vojáka Švejak začal větou "tak nám zabili Ferdinanda", tak i já bych rád tuto reportáž začal větou "tak nám spadnul Alešek". Ale aby jsme nepředbíhali v čase, řekneme si vše hezky po pořádku.

Poté, co na severu Čech opadla stoletá voda a lidi se pomalinku začali vracet ke svému běžnému životu, započaly naše přípravy na již tradiční opékání prasátka. Protože již máme nějaké ty zkušenosti a protože v našem motorkářském spolku máme Tomáše, který poskytl svoji rozlehlou zahradu, Michala který nám daroval spoustu dřeva a Vráťů, který nám zapůjčil pípu, stoly a židle, tak vše bylo relativně snadné.

Tím bych Vám všem chlapi hrozně rád poděkoval, za Vaši ochotu.

Vepřové kýty, které se nám zdáli vhodnější (oproti předchozím ročníkům, kdy jsme měli celé prasátko) dostal za úkol Aluna, nákup spotřebního materiálu si na svá bedra vzal Jula a Křupínovi zůstal nelehký úkol zajisti ideální počasí. V sobotu 6.7.2013 kolem 10té hodiny jsme se všichni sešli v Lahovicích a začali jsme vše připravovat. V první řadě se narazil soudek, protož pitný režim je důležitý, zvláště když celý den svítí sluníčko a je ideálních 25°C a pak již vše běželo jako na drátkách.

Kolem 14té hodiny se začaly přípravy společné vyjížďky na motorkách, které se letos účastnilo jen asi 5 strojů. A přešně v tento moment se začali psát dějiny tučným písmem. Po dlouhé době, kdy se kluci stále z vyjížďky nevraceli, se ve vratech objevil pouze Tóša, že se stala nehoda a že jede Alešovi pro doklady, které si zapomněl v autě. Okamžitě jsme vše viděli v těch nejhorších barvách, ale naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, škoda vznikla jen na majetku, a tak to teď můžeme celé zlehčovat. Osobně jsem se neúčastnil, proto vše popíšu stejně, jak to bylo řečeno mně.

Kluci si jeli poklidným tempem, když v tom proti nim vyjel cyklista s 2,16 promile v krvi a naboural do Aleše. A v tom zmatku, kdy na silnici ležel Aleš, jeho pošramocená motorká, opilý cyklista a něco co dříve mohlo být kolo, se Toník nedokázal všem těmto překážkám vyhnout a narazil do Alešovo motorky, přeletěl řidítka a svojí nově rekonstruovanou Cagivu položil hned vedle té Alešovo FZ1. Sanitka byla na místě nehody opravdu za pár okamžiků a hned poté přijela také policie ČR. Řádně vše zdokumentovali, u všech účastníků provedli dechovou zkoušku, záchranáři odvezli cyklistu na vyšetření, náš pan Doktor odvezl obě nepojízdné motorky k sobě do dílny a grilování pokračovalo. Aleš s Toníkem oslavovali svůj život a ostatní účastníci grilování měli spoustu témat k rozhovorům.

V neděli ráno jsem se rychle nasnídali, celý areál jsme po sobě uklidili a vydali se na cestů domů. Nikdo si na nás nestěžoval, nikomu nebylo v neděli špatně, všichni přežili, tak co říct závěrem, snad jen "bylo to fajné děcka" ;-)

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.