Motoškola Sršeň 2013

Motoškola Sršeň 2013
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 23.06.2013

Sdílejte s přáteli

Celkem 5 členů z JustRide se zúčastnilo motoškoly, kterou vede Josef Šiler alias Pepa Sršeň, a ve které by jste se měli naučit jezdit v běžném provozu.

Někdy v listopadu roku 2012 přišel doktor s nápadem, že by něbylo špatné, kdybychom se zúčastnili motoškoly Pepika Sršně Šilera. Nejprve jsme začali pozvolna zjišťovat podrobnější informace, ale když jsme viděli jak rychle se obsazují volné termíny, nezbývalo než-li se rozhodnout v řádech několika málo dnů. Poptali jsem se po známých, kdo by ještě měl zájem a nakonec se dalo dohromady 6 odvážlivců (doktor, křupíno, aluna, květák, Luky a Čorky), kteří si tento kurz zaplatili. Protože jsme chtěli být na jednom kurzu společně, první volný termín byl až ke konci června 2013. Nejprve se to zdálo jako docela pozdě, ale jak se postupem času ukázalo, lepší termín jsme si ani zvolit nemohli.

V sobotu 22.06.2013 odpoledne jsme se vydali na cestu. Protože někteří vyrazili na cestu o chvilku dříve a Křupíno vyjížděl z Litoměric, sešli jsme se nakonec až v Plzni na čerpací stanici, kde se k nám připojil ještě Luky. Při krátkém občerstvení jsme si ujasnili cíl, kam vlastně pojedeme, protože ačkoliv se Křupíno snaží co mu jen síly stačí, a všechny informace přehledně a do nejmenšího detailu zveřejnil na těchto stránkách, tak nikdo z účastníku se vlastně vůbec nepodíval, kde se námi domluvené ubytování nachází. Do místa ubytování (pension U svatého Antonína) jsme nakonec úspěšně dorazili chvilku před 19tou hodinou a po ubytování jsme se přesunuli na zahrádku. Krátce po našem příjezdu se k nám přidal ještě další účastník a pak si nás ještě přijel prohlédnout jeden z instruktorů. Ve 23 hodin se pro nás bohužel uzavřel výčep (jeliž účastníci nesmí být opilí), tak jsme šli s mírnou nelibostí spát.

V neděli 23.06.2013 jsme se nasnídali a v 09:00 hodin jsme vyjížděli na místo konání motoškoly, kterým je bývalé vojenské letiště v Tchořovicích u Blatné. Hned v úvodu nás uvítali všichni instruktoři a po krátkém představení rovnou kurz začal. Nejprve nám Pepik Sršňů řekl něco málo k teroii jízdy, údržbě motorky, apod., mezitím nám další z instruktorů zkontroloval a v případě souhlasu i přenastavil motorky a asi za 90 minut začali jízdy. Nejprve jsme kroužili osmičky a asi hned po prvních 4 minutách jízdy se doktorovi podařilo škrtnout koleme o zem, což vyvola nepopsatelnou radostnou euforii. Poté jsme si měli možnost vyzkoušet krizové brždění (na mokru, protože krátce předtím začalo mírně pršet) a pak jsem byli rozděleni do skupinek o 3 lidech a vydaji se na jízdy do provozu.

Bohužel, hned během prvního úseku se Lukymu trošku nešťastně podařilo v zatáčce podřadit na neutrál a následoval lehký pád, který naštěstí motorku nijak drasticky nepoškodil. Následně byly mírně přeuspořádané skupiny a po obědě, který byl ve stejném penzionu jako jsme měli nocleh, jsme se vydali na další úseky v mírně rychlejším tempu. V závěru kurzu si ještě Pepik Sršňů vzal Květáka do indiviální péče, aby ho také naučil brousit slidery o asfalt a po společném fotu jsme se rozloučili

Závěrem bych chtěl říct, že celý tento kurz splil všechna naše očekávání, a s klidným srdcem jej můžu doporučit každému motorkáři. Pepik Sršňů sice na pohled vypadá jako drsňák a věčný rebel, ale je to pohodový týpek, který nejen že umí jezdit, ale dokáže to i vysvětlit a svůj názor si případně obhájit. Díky všem instruktorům a na přes rok se snad opět uvidíme.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!