Nová Yamaha YZF - R1 pro rok 2015

Nová Yamaha YZF - R1 pro rok 2015
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 04.11.2014

Sdílejte s přáteli

Na výstavě v Miláně dnes byla odhalena nová "R jednička" a to jak ve standardní verzi, tak i v ryze okruhové verzi, která je označena písmenem M.

Na právě probíhající výstavě v Miláně dnes byla oficiálně odhalena nejočekávanější novinka od třech ladiček a to nová YZF - R1. Na scénu tento jedinečný stroj s novým designem i vlastnostmi přivezl Valentino Rossi, a při úvodním představení pochválil velký prokrok oproti předchozímu modelu, a to především zlepšenou jezdeckou pozici, projev motoru a hlavně elektroniku. Také určitě stojí za zmínku, že na vývoji a testování tohoto motocyklu se Valentino Rossi přímo podílel.

Yamaha uvádí, že výkon ve standardní verze nového modelu YZF - R1 je 200 koní, což je o 18 koní víc než-li u současného modelu, a u okruhové verze je to dokonce až 230 koní s náporovým sáním. Hmotnost standardní verze s plnou nádraží je 199 kg a okruhový speciál je ještě o 20 kg lehčí.

Nová R1čka je doslova nabitá vlastnostmi ze světa MotoGP a hodně se podobá speciálu Yamaha M1, a to hlavně díky hliníkovému rámu s magnesiovým sedlovým rámem. Kompletní dataloging s 3D gyroskopem a G-snímači neustále sleduje stav stroje a řídí všechny asistenční systémy, jako je launch control, traction constrol, slip control a další.

A v závodní verzi M je tato podobnost s M1 ještě větší, protože je navíc doplněna elektronickým odpružením Öhlins, telemetrií a konektivitou se smartphonem. Díky tomu bude možné si údaje o jízdě stáhnout přímo do mobilu, a stejně tak z chytrého telefonu upravit nastavení motocyklu podle jednotlivých pasáží závodního okruhu.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Havarijní pojištění online

Srovnání havarijního pojištění z pohodlí domova pro každého.

Půjčovna dodávek Ostrava

Krásné zánovní dodávky připravené k okamžitému půjčení.

Autosklo Ostrava

Vyměníme čelni okno automobilu na počkání.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!