Nová Yamaha YZF - R1 pro rok 2015

Nová Yamaha YZF - R1 pro rok 2015
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 04.11.2014

Sdílejte s přáteli

Na výstavě v Miláně dnes byla odhalena nová "R jednička" a to jak ve standardní verzi, tak i v ryze okruhové verzi, která je označena písmenem M.

Na právě probíhající výstavě v Miláně dnes byla oficiálně odhalena nejočekávanější novinka od třech ladiček a to nová YZF - R1. Na scénu tento jedinečný stroj s novým designem i vlastnostmi přivezl Valentino Rossi, a při úvodním představení pochválil velký prokrok oproti předchozímu modelu, a to především zlepšenou jezdeckou pozici, projev motoru a hlavně elektroniku. Také určitě stojí za zmínku, že na vývoji a testování tohoto motocyklu se Valentino Rossi přímo podílel.

Yamaha uvádí, že výkon ve standardní verze nového modelu YZF - R1 je 200 koní, což je o 18 koní víc než-li u současného modelu, a u okruhové verze je to dokonce až 230 koní s náporovým sáním. Hmotnost standardní verze s plnou nádraží je 199 kg a okruhový speciál je ještě o 20 kg lehčí.

Nová R1čka je doslova nabitá vlastnostmi ze světa MotoGP a hodně se podobá speciálu Yamaha M1, a to hlavně díky hliníkovému rámu s magnesiovým sedlovým rámem. Kompletní dataloging s 3D gyroskopem a G-snímači neustále sleduje stav stroje a řídí všechny asistenční systémy, jako je launch control, traction constrol, slip control a další.

A v závodní verzi M je tato podobnost s M1 ještě větší, protože je navíc doplněna elektronickým odpružením Öhlins, telemetrií a konektivitou se smartphonem. Díky tomu bude možné si údaje o jízdě stáhnout přímo do mobilu, a stejně tak z chytrého telefonu upravit nastavení motocyklu podle jednotlivých pasáží závodního okruhu.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!