Novinka: nová CB125F od Hondy pro 2015

Novinka: nová CB125F od Hondy pro 2015
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 30.11.2014

Sdílejte s přáteli

S menším odstupem Honda odhalila další novinku pro příští rok. Je jím nová 125-ka s označením CB 125F a stejně jako její silnější sourozenci, i ona si prošla řadou designových úprav a drobné změny se odehrály také na podvozku a motoru.

Nové CBčko je zaměřené na nové a začínající jezdce, kterým chce nabídnout lehce ovladatelný motocykl pro každodenní použití, nízké provozní náklady a to vše zkombinované se zábavou a svobodou, aby tak nováčka přitáhla i k dalším strojům (nejlépe ze své nabídky). Stopětadvacítka od Hondy je poslední z řady, která se po čtyřech letech dočkala nového designu i přeskupení písmenek v modelovém označení (z původních CBF 125 je nově CB 125F). Nový design je více zaměřený na evropského zákazníka. Lakované strany přední masky pěkně navazují na tvar nádrže a celý stroj působí příjemným sportovním dojmem. Z pohledu jezdce pak zaujme pěkně agresivně tvarovaná přístrojovka se samostatným tachometrem a otáčkoměrem.

CB dostala nový ocelový rám a změněna byla také geometrie. 17ti palcová kola byla nahrazena 18ti palcovými, od kterých výrobce očekává vyšší stabilitu a lepší jízdní vlastnosti na nerovnostech. Brzdy zůstaly zachované, tedy jeden kotouč vpředu a bubnová brzda vzadu. O odpružení se stará klasická 31 mm teleskopická vidlice vpředu a dvojce tlumičů vzadu s možností nastavení předpětí v pěti stupních.

Inovovaný jednoválcový motor s pětistupňovou převodovkou si zachoval stejné parametry vrtání a zdvihu jako předchozí verze, ale díky vyvažovací hřídeli by měl nově přinést kultivovanější projev, rychlejší reakci na plyn a lepší zátah ve středních otáčkách s výkonem 10,5 koní. Ovšem, tím hlavním lákadlem nového CBFka bude spotřeba. Honda ve svých materiálech uvádí pouhé 2 litry na 100 km v kombinovaném režimu, což při dnešních cenách benzínu to znamená zhruba 70 haléřů na kilometr. S třináctilitrovou nádrží to dává teoretický dojezd neuvěřitelných 650 km.

CB 125F bude dostupná v čtyřech barevných provedeních, a to: žlutá Pearl Twinkle, Modrá Onyx Blue Metallic, Bíla Pearl Sunbeam, a červená Candy Blazing Red. Předpokladá sa podobně atraktívní cena, jako měl předchozí velmi úspešný model CBF125.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.