Novinka: nová CB125F od Hondy pro 2015

Novinka: nová CB125F od Hondy pro 2015
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 30.11.2014

Sdílejte s přáteli

S menším odstupem Honda odhalila další novinku pro příští rok. Je jím nová 125-ka s označením CB 125F a stejně jako její silnější sourozenci, i ona si prošla řadou designových úprav a drobné změny se odehrály také na podvozku a motoru.

Nové CBčko je zaměřené na nové a začínající jezdce, kterým chce nabídnout lehce ovladatelný motocykl pro každodenní použití, nízké provozní náklady a to vše zkombinované se zábavou a svobodou, aby tak nováčka přitáhla i k dalším strojům (nejlépe ze své nabídky). Stopětadvacítka od Hondy je poslední z řady, která se po čtyřech letech dočkala nového designu i přeskupení písmenek v modelovém označení (z původních CBF 125 je nově CB 125F). Nový design je více zaměřený na evropského zákazníka. Lakované strany přední masky pěkně navazují na tvar nádrže a celý stroj působí příjemným sportovním dojmem. Z pohledu jezdce pak zaujme pěkně agresivně tvarovaná přístrojovka se samostatným tachometrem a otáčkoměrem.

CB dostala nový ocelový rám a změněna byla také geometrie. 17ti palcová kola byla nahrazena 18ti palcovými, od kterých výrobce očekává vyšší stabilitu a lepší jízdní vlastnosti na nerovnostech. Brzdy zůstaly zachované, tedy jeden kotouč vpředu a bubnová brzda vzadu. O odpružení se stará klasická 31 mm teleskopická vidlice vpředu a dvojce tlumičů vzadu s možností nastavení předpětí v pěti stupních.

Inovovaný jednoválcový motor s pětistupňovou převodovkou si zachoval stejné parametry vrtání a zdvihu jako předchozí verze, ale díky vyvažovací hřídeli by měl nově přinést kultivovanější projev, rychlejší reakci na plyn a lepší zátah ve středních otáčkách s výkonem 10,5 koní. Ovšem, tím hlavním lákadlem nového CBFka bude spotřeba. Honda ve svých materiálech uvádí pouhé 2 litry na 100 km v kombinovaném režimu, což při dnešních cenách benzínu to znamená zhruba 70 haléřů na kilometr. S třináctilitrovou nádrží to dává teoretický dojezd neuvěřitelných 650 km.

CB 125F bude dostupná v čtyřech barevných provedeních, a to: žlutá Pearl Twinkle, Modrá Onyx Blue Metallic, Bíla Pearl Sunbeam, a červená Candy Blazing Red. Předpokladá sa podobně atraktívní cena, jako měl předchozí velmi úspešný model CBF125.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!