Nový Triumph Speed Triple 2016

Nový Triumph Speed Triple 2016
Autor: Jan Půlkrábek
Datum: 10.11.2015

Sdílejte s přáteli

Britská značka dnes oficiálně představila nový model Speed Triple pro nadcházející sezónu. Tento dlouho očekávaný naháč z ostrovů má novou techniku i svěží designe.

Ještě než začal milánský veletrh EICMA, společnost Triumph oficiálně představila novou generaci streetfighteru Speed Triple. Zatím tedy uvolnila jen několik málo fotografií a na technické informace si budeme muset počkat až na veletr, ale i tak je na co se těšit.

Nabízet se bude ve dvou verzích. základní verze se bude nově jmenovat Speed Triple S a ta rychlejší bude mít stejné označení jako současná, tedy Speed Triple R. Oba modely budou mít monoblokové brzdy Brembo, R-ko pak navíc nabídne klín pod motorem, karbonové doplňky a odpružení Öhlins. Podle tiskové zprávy víme, že na motocyklu bylo provedeno 104 změn. Tříválcový motor o objemu 1 050 ccm je vlastně úplně nový. Má například novou spalovací komoru, novou klikovou hřídel, novou hlavu válců, dále má přepracované písty nebo nový elektronický plyn. Díky všem těmto úpravám by měl mít vyšší výkon i točivý moment v celém rozsahu otáček, a dokonce i nižší spotřebu o 10%.

Co se týče elektroniky, tak Triumph Speed Triple bude mít možnost volby z pěti jízdních režimů (silnice, déšť, sport, trať a nováček), přepínatelné ABS a kontrola trakce. Chybět nesmí ani antihoppingová spojka, nastavitelná kontrola trakce ani vypínatelné ABS.

Ceny ani technické specifikace nových modelů zatím nebyly zveřejněny, ale dá se očekávat, že budou zveřejněny na blížící se výstavě EICMA v Miláně.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!