Plán cesty - na motorce kolem České republiky

Plán cesty - na motorce kolem České republiky
Autor: Jirka Kotrba
Datum: 23.08.2018

Sdílejte s přáteli

Pokud máte dovolenou a nevíte kam vyrazit, máme pro vás jeden velice zajímavý zajímavý tip. Sedněte si na motorku a vydejte se na několikadenní cestu kolem České republiky.

Vyrazit v dnešní době na cestu kolem České republiky není žádný problém. Prakticky si vystačíte jen s mapou a kreditní kartou. Samozřejmě je dobré si na cestu zabalit i několik dalších věcí (oblečení, stan, spacák, apod.) ale není to nutně podmínkou. To nejnutnější je možné koupit cestou a volný pokoj k přenocování je možné sehnat téměř v každém městě.

Pokud si chcete tento výlet skutečně užít, je dobré věnovat trochu času naplánování trasy tak, aby po cestě bylo na co koukat. V tomto článku naleznete náš tip na takový několikadenní výlet. Cesta je naplánována jako nejdelší cesta po silnicích první a druhé třídy, které by měly být sjízdné pro všechny typy motorek. Každý den plánujeme ujet vzdálenost přibližně 300 km, abychom měli dostatek času na nějaké ty pamětihodnosti které cestou potkáme.

1. den

Začátek trasy jsme umístili do nejzápadnějšího města naší republiky, tedy do Aše. Cílem dnešního dne bude projet Šumavou a dorazit do města Horní Planá, kde přenocujeme. V průběhu tohoto prvního dne jsme se zajedeme podívat na Onen svět, nebo ...

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

2. den

Druhý den naší cesty okolo ČR se plynule přesuneme na Jižní moravu. Plánujeme ubytovat se ve městě Mikulov a večer posedět v jednom z mnoha zdejších vinných sklípků. Cestou přes Jižní čechy se zastavíme u Schwarzenberské hrobky a v závěru ještě omkrneme Svatý kopeček v Mikulově.

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

3. den

Třetí den jsme vyrazíme podél česko-slovenských hranic do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Českého Těšína. Bylo nám doporučeno navštívit památkovou rezervaci lidové architektury Vinné sklepy - Plže a větrný mlýn v Kuželově. Třetí den jsme zakončíme prohlídkou kaple svatého Cyrila a Metoděje a také si chceme udělat památeční fotografii v obci Hnojník.

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

4. den

Čtvrtý den projedeme Jeseník a plánujeme najít si ubytování v okolí města Králíky. Cestou bychom rádi viděli státní zámek Hradec nad Moravicí ...

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

5. den

Předposlední den naší výpravy povede skrze Orlické hory, Krkonoše i Jizerské hory a ubytujeme se v okolí Chrastavy. Naše cesta povedel kolem kostela Svaté Marie Nanebevzaté v Neratově a Tesařovská kaple v Kořenově. Při dostatku volného času si můžete udělat menší zajížďku k přehradě Les Království nebo k Ještědu.

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

6. den

Poslední den naší výpravy podél hranic ČR se přes Severních čech vrátíme zpátky do Aše, kde jsme putování před necelým týdnem započali. Během této etapy se zastavíme v Hrobu na kafe a o několik kilometrů dále bychom si rádi prohlédli replika Staroměstského orloje v Kadani a popraviště na Šibeničním vrchu v Horním Slavkově.

Plán cesty - na motorce kolem České republiky

Závěrem

Celá trasa má kolem ČR má délku přibližně 1850 km ale je potřeba počítat s tím, že skutečně ujetá vzdálenost bude o něco málo vyšší (např. z důvodu uzavírek silnic, apod.). Finanční náročnost je přímo závislá na komfortu, který si dopřejete, ale s rozumným přístupem se celkové náklady budou pohybovat kolem částky 8 tisíc korun za osobu a motorku.

Dobrá rada na závěr ... pokud si přejete cestu více užít, doporučujeme vyhradit si delší dobu než šest dní. Budete moct trochu více prozkoumat krásy jednotlivých krajů a věnovat i více času odpočinku.

 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.