Prague Night Ride 2012

Prague Night Ride 2012
Autor: Jiří Moravec
Datum: 14.07.2012

Sdílejte s přáteli

4. ročník pražské noční jízdy pořádané Biker Club Top5Plus

Ačkoliv se jednalo o již 4. ročník této akce, tak my jsme se účastnili poprvé. Na předchozí ročník jsem slyšel ne příliš pozitivní ohlasy, ale i přes tuto skutečnost a i přes nepříznivou předpověď počasí jsme se nenechali odradit. Sraz byl v 18 hodin v Želénkách na náměstí a oproti původnímu plánu se nás sešla jen hrstka (7 statečných motorkářů + baťůžek), a to konkrétně: Křupíno, Doktor s Katkou, Aluna, Toša, Libor, Lucka a nově i Martin (pro kterého to byla premiéra s naší bandou).

Času jsme měli dostatek, tak jsme pohodovou jízdou mířili do víru velkoměsta. K pražskému Bikers Crown jsme dorazili jako jedni z prvních. Hned u vjezdu jsme obdrželi plán trasy a upomínkovou nálepku. K dispozici všem účastníkům byl automat na kávu v prodejně a jeden stánek s občerstvením, což se vzhledem k téměř 600 účastníků ukázalo jako značně nedostačující. Ve 22:30 se vydala kolona na cestu. Překvapilo mě že nemáme žádnou asistenci policie ČR a že po najetí na pražský okruh jsem měl na svém tachometru místy i 130 km/hodinu (což pro slabší stroje nebo začínající motorkáře muselo být utrpení). První zastávka byla naplánovaná u Pražského hradu, což se také neobešlo bez komplikací, protože na připravené parkoviště se samozřejmě všechny stroje nevešly. Po krátkém odpočinku se najednou celý konvoj dal (bez jakéhokoli upozornění) do pohybu, takže se celá naše banda roztrhala v davu. A aby toho nebylo málo, tak se roztrhal dokonce celý konvoj a najednou se po Praze (řekl bych dost zmateně) pohybovalo hned několik skupin motorek (což muselo být zajímavé hlavně pro mimopražské účastníky).

Skupinka, které jsem byl členem já, se nakonec nějakou zkratkou dostala až do cíle (Ladronka) a přijeli jsme tam ještě dříve než-li hlavní skupina. Na diskuzním fóru jednoho nejmenovaného serveru celou tuto akci jeden z účastníků přirovnal hře "hon na lišku", což mi přijde velmi výstižné. Nakonec se celá naše banda opět sešla a vyrazili jsme na jídlo do McDonadls v Praze na Letňanech a po rychlém (a pro mě né moc kvalitním) občerstvení jsme vyrazili se smíšenými pocity zpátky na sever čech.

Závěrem - abych nebyl jen negativní, tak určitě musím ocenit snahu pořadatelů a hlavně pak myšlenku. Kdyby celá akce byla pojata spíše jako prohlídková jízda osvětlenou Prahou (a hlavně pak historickým centrem případně i s možností vjezdu do míst, kam je normálně zákaz vjezdu), tak věřím, že bych se na tuto akci pravidelně vracel, ale za současného stavu se již dalšího ročníku určitě nezúčastním (a stejně tak asi většina členů, kteří jeli se mnou).

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!