Prague Night Ride 2014

Prague Night Ride 2014
Autor: Jiří Moravec
Datum: 20.07.2014

Sdílejte s přáteli

6. ročník noční projížďky Prahou, při které jsme již nechtěli obtěžovat organizátory z motoklubu Top 5 Plus, proto jsme si vše naplánovali sami.

Dne 19.07.2014 motoklub Top 5 Plus opět pořádal již 6. ročník své akce s názvem "Prague night ride". Letošní ročník se ovšem oproti těm předchozím lišil ve dvou zásadních bodech, a to že účastnit se mohlou pouze 200 motocyklů a každý účastník se musel předem registrovat ze svého emailu. Z pohledu pořadatele několika akcí podobné omezení dokážu pochopit a nijak jej nekritizuji, na druhou stranu z pohledu běžného účastníka je to pro mě komplikace navíc.

V rámci našeho motorkářského spolku jsme se tedy rozhodli zorganizovat si vlastní noční projížďku Prahou. Jednak tím nebudeme zatěžovat organizátory z Top 5 Plus a pak si také vybereme vlastní trasu, kudy pojedeme. To ovšem neznamená, že bychom ve stejném termínu pořádali stejnou akci, a snažili se tak nějakým způsobem konkurovat.

První sraz byl ve 20 hodin v Želénkách na náměstí, kde se nakonec sešli Toša, Dědek, Doktor s Káťou a Pepis s Verčou. Na druhém stanovišti (v Litoměřicích na náměstí) se ještě přidal Křupíno s Luckou, a za dalších 20 km se ještě připojil Toník. Těchto 6 statečných se nakonec vydalo přímou cestou do hlavního města. Cesta ubíhala v pohodě a pomalu se začalo stmívat. Do Prahy jsme dorazili krátce před 22. hodinou. Nejprve jsme se zastavili v zahradní restauraci Jezerka, kde jsme doplnili tekutiny a hladinu kofeinu, domluvili jsme přesnou trasu a vydali se do víru velkoměsta.

Noční jízda Prahou je opravdový zážitek. Projeli jsme po nábreží, kolem Vyšehradu a Tančícího domu, nechyběla zastávka na Václavském náměstí a pak jsme se plynule přesunuli na nábřeží Vltavy, odkud byl krásný výhled na osvícené centrum. A v 0:15 jsme se vydali na zpáteční cestu zpátky na sever. V Letňanech jsme se ještě zastavili v McDonald´s na kafe a burgera a před jednou hodinnou ranní jsme již byly na cestě domů.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!