Statistická rekapitulace

Statistická rekapitulace
Autor: Jiří Moravec
Datum: 08.04.2014

Sdílejte s přáteli

Několik statistických údajů o serveru JustRide.cz za celou dobu existence tohoto serveru.

Nedalo mi to, a po nedávné kritice jsem se rozhodl poodhalit roušku tajemství, zrekapitulovat historii webu a zveřejnit několik statistických údajů, aby si každý z Vás mohl udělat představu o aktuálním stavu těchto stránek. Tak tedy, internetové stránky "JustRide.cz" byly založeny 05.06.2011 a jejich hlavním cílem bylo vytvořit seznam zajímavých tipů na výlet, abychom se každou neděli nemuseli dohadovat, kam že to vlastně pojedeme. Postupem času jsem tyto stránky začal rozšiřovat, aby se stránky staly zdrojem informací nejen pro nás, ale také pro další motorkáře z celé České republiky. A s tím samozřejmě bylo nutné postupně upravovat i funkčnost, jelikož většímu počtu uživatelů již neodpovídala struktura dat, rychlost stahování dat a načítání stránek, optimalizace pro seznam a google, zpětné odkazy, apod., proto se také již koukáte na 3. verzi těchto stránek (ačkoliv design se od počátku nijak výrazně nezměnil).

Základní statistické údaje

Za celou dobu existence tyto stránky navštívilo celkem 68.148 lidí, a zobrazeno bylo 439.468 stránek. Průměrně si tak každý člověk prohlédne 6 stránek při každé návštěvě, a na každou stránku průměrně kouká 3 minuty a 48 sekund. S trochou nadsázky se tedy dá říct, že kdyby se všechny tyto údaje převedly jen na jednoho člověka, tak by u těchto internetových stránek musel prosedět 3 roky, 64 dnů, 16 hodin, 58 minut a 24 sekund.

V současné době tento server obsahuje 34.603 stránek s jedinečným obsahem. Aktivním obdobím je březen až říjen, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že je motorkářská sezona, a aktivita v této době je až 3x vyšší, než-li je tomu v zimních měsících.

Zpětné odkazy a reklama

Odkaz na tyto stránky naleznete celkem na 131 českých i zahraničních serverech, přičemž toto číslo není konečné a každým dnem se snažím uzavřít dohodu s dalšími partnery. Nechybělo mnoho, a málem jsme se stali jedním z mediálních partnerů letošního MotoSalonu v Brně. Bohužel, nakonec se nepodařilo uzavřít dohodu, která by vyhovolala oběma zúčastněným stranám.

Statistické údaje ohledně obsah

Pokud se podíváme na návštěvnost z pohledu obsahu, tak logicky nejčastěji zobrazovaná je Úvodní stránka s počtem 44.070 zobrazení. Druhou nejzobrazovanější stránkou je Diskuzní fórum s počtem 33.704 zobrazení, a na třetím místě se umístila kategorie Úsměvná města a obce s počtem 22.180 zobrazení. Třetí pozice této kategorie je pro mě osobně velmi příjemným překvapením, jelikož tato sekce není až tak stará a vytvořena byla spíše pro zajímavost. Tipy na výlet byly zobrazeny v počtu 16.320, Reportáže a cestopisy byly zobrazeny 16.872krát. Často navštěvované je také Kalendář akcí, ten byl zobrazen 16.336krát, a to i přesto, že doposud nefunguje úplně tak jak by měl. je zřejmé, že až tuto kategorii dokončím podle svých představ, tak skrývá velký potenciál.

Nejčastěji zobrazovaným tipe na výlet jsou Pekelné doly s počtem 2.203 zobrazení, a nejčastěji zobrazované město nebo obec s vtipným názvem je obec Šukačka s počtem 491 zobrazení. Prvenství této obce samozřejmě může (a velmi pravděpodobně také je) zapříčiněno především s podobností s pornografickým obsahem jiných stránek, což musí být pro mnohé velmi traumatizující.

Geografické statistické údaje

Z České republiky bylo zobrazeno 65.286 stránek, což je 95,8%, naproti tomu ze zahraničí bylo zobrazeno 2.862 stránek, což je zbylých 4,2%.

Pokud se detailněji podíváme na Českou republiku, tak žebříček tří nejaktivnějších krajů je následující: na prvním místě se zcela logicky umístil Ústecký kraj s počtem 20.064 zobrazených stránek, na druhém místě je Praha s počtem 13.801 zobrazených stránek a na třetím místě je Plzeňský kraj s počtem 5.161 zobrazených stránek.

Ostatní statistické údaje

90,5% uživatelů si tyto internetové stránky prohlížejí z počítače, 6,6% uživatelů si stránky prohlíží z mobilního telefonu a zbylých 2,9% si tyto stránky čte z tabletu.

Nejvíce uživatelů přichází ze Seznam.cz (28.093 lidí), na druhém místě pak přicházejí ze Google.com (13.406 lidí). Přímým vyťukáním se k nám dostane 12.088 lidí, a jen pro zajímavost, ze serveru Motorkáři.cz přišlo 4.320 lidí, a z Facebooku 2.531 lidí.

Závěrem

Všechny výše uvedená data jsou čerpána z aplikací Google Analytics a Google Webmaster Tools. Tento článek vznikl hlavně z důvodu, aby si i lidé, kteří jsou obyčejnými uživateli dokázali udělat představu o tom, jak velké jsou tyto stránky a že jejich správa, údržba a vylepšování nezabere jen pár minut za měsíc. Určitě neočekávám žádné chvalozpěvy nebo oslavné básně, jen bych poprosil o trochu ohleduplnosti, shovívavosti a případně i pomoci při vytváření obsahu.

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!