☰   Menu
1 / 3
Goldenhorn - Bohinjské jezero - Slovinsko
Goldenhorn - Bohinjské jezero - Slovinsko
2 / 3
Bohinjské jezero - Slovinsko
Bohinjské jezero - Slovinsko

Bohinjské jezero v Julských Alpách je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací Slovinska. Toto největší slovinské jezero leží v hlubokém údolí obklopeném vysokými horami.

Bohinjské jezero je největším přírodním jezerem ve Slovinsku. Leží v ledovcovém údolí obklopeném velikány Julských Alp. Jezero je dlouhé 4100 metrů a v nejširším místě měří 1200 metrů. Hluboké je až 45 metrů. Jezero je průtokové, na jeho začátku do něj vtéká řeka Savica a na konci Sava Bohinjka. Napájeno je také krasovými prameny, které vyvěrají přímo pod jezerem.

V letních měsících se v Bohinjském jezeře můžete i vykoupat. Díky nezastavěným břehům jezera si najdete místa ke koupání prakticky kdekoli. K plavání však nejvíc vybízí břeh v blízkosti kostela sv. Jana Křtitele v obci Ribčev Laz nebo pobřeží na opačné straně jezera.Praktické informace

Občina Bohinj
Slovinsko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Socha Příroda Slovinsko

Tento tip na výlet již navštívili

4
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.