Air Park Zruč - Muzeum historie

Air Park Zruč - Muzeum historie - tip na výlet v Plzeňském kraji
Typ: Muzeum, skanzen
   
Adresa: Třemošenská
33008 Zruč - Senec
okres Plzeň - sever
Plzeňský kraj
Česká republika
 
GPS: 49° 48' 31.77'' severní šířky
13° 24' 55.29'' východní délky
   
Web: http://airpark.wz.cz
Email: tarantikm@seznam.cz

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Svérázná soukromá sbírka letadel a vojenské techniky pana Karla Tarantíka čítá 50 celých a 20 nekompletních letadel a tanků z druhé světové války. I když jsou exponáty většinou vraky bez motorů a mechanických dílů, představují kus vojenské historie a slouží k radosti návštěvníků.

Stojí zde letadla, která byla v šedesátých a sedmdesátých letech páteří letek NATO a Varšavské smlouvy. Mezi opravdové unikáty patří letoun Antonov AN-30, přezdívaný létající kamera, který kromě Air parku nikde jinde v České republice nenajdete. Antonov AN-30 nebyl klasickým dopravním letounem, ale sloužil k plnění úkolů letecké kartografie. Další raritou je model stíhačky Spitfire z filmu Tmavomodrý svět.

U sochy Stalina, která stávala původně v Plzni na Anglickém nábřeží, uvidíte slavný tank T-34 v průřezu. Ne všechny stroje jsou však pouhými vraky – pět tanků je plně funkčních a schopných provozu.

V prosinci 2016 obohatil sbírku vládní letoun TU-154M. Dvaapadesátimetrový trup o hmotnosti 26 tun a výšce i šířce pět metrů tvoří základ letadla, které bylo po concordu druhým nejrychlejším linkovým letounem. Létalo 0,9 machu, což je skoro rychlost zvuku (asi 980 km/h). Je v původním stavu, pouze chybějí motory. Při prohlídce budete mít možnost nahlédnout do pěkného interiéru.

Největší předností Air parku je otevřenost všem návštěvníkům, kteří mohou bez obav prolézat a zkoušet většinu exponátů. Máte zde možnost pohroužit se do útrob tanku či obrněného transportéru, prohlédnout si vrtulník, vlézt si do tryskového motoru nebo si vyzkoušet německou helmu. Za poplatek je připravená také prohlídka největšího vystaveného letadla IL-18. Všechny exponáty jsou přehledně popsány a zvídavého návštěvníka upoutají zajímavé příběhy, které dokumentují jejich minulost.

Fotogalerie

Air Park Zruč - Muzeum historie Air Park Zruč - Muzeum historie Air Park Zruč - Muzeum historie

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

honzawedochovic@... - motorkář, který navštívil Air Park Zruč - Muzeum historiehonzawedochovic@...
karolina.blovska@... - motorkář, který navštívil Air Park Zruč - Muzeum historiekarolina.blovska@...
mrazilky@... - motorkář, který navštívil Air Park Zruč - Muzeum historiemrazilky@...
info@... - motorkář, který navštívil Air Park Zruč - Muzeum historieinfo@...
+34

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!