☰   Menu
1 / 3
Heidentor - Pohanská brána - Rakousko
Heidentor - Pohanská brána - Rakousko
2 / 3
Heidentor - Pohanská brána - Rakousko
Heidentor - Pohanská brána - Rakousko

Heidentor, také známý jako Pohanská brána, je částečně zrekonstruovaná zřícenina vítězného oblouku Římské říše, která se nachází jihozápadně od města Petronell-Carnuntum v Rakousku.

Heidentor měl původně čtyři pilíře a dvojici průchodů. Podobné naleznete třeba v Římě, nebo v Malborghette u Říma. Zvláštností stavby byl mohutný podstavec uprostřed, který sloužil k umístění sochy a který bránil volnému průjezdu. Brána tedy neměla dopravní smysl, a protože nikdy nebyla součástí hradeb, tak také ani smysl obranný. Pravděpodobně tedy byla postavena na oslavu nějakého vítězství místní armády. Každá fasáda stavby byla pravděpodobně 14,5 metru široká. Na soklu uprostřed byla pravděpodobně socha boha nebo císaře.

Dnešní brána je torzem původního díla. Má jen dva pilíře, a to na západní straně, nicméně si návštěvník může také prohlédnou vizuální model půdovní stavby.Praktické informace

Petronell-Carnuntum
Rakousko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zajímavá stavba Rakousko

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.