Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn
Typ: Hrad, zámek, tvrz
   
Adresa: Týn nad Bečvou
okres Přerov
Olomoucký kraj
Česko
 
GPS: 49.5178683N, 17.6282706E

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Unikátní hrad s nejdelšími hradebními zdmi na území České republiky. Na hradě je stálá expozice uměleckého kovářství, a pořádá se zde jednou ročně mezinárodní setkání uměleckých kovářů "Hefaiston". Na hradě jsou mimo expozice kovářství ještě expozice Historické mincovny a Archeologie.

Hrad Helfštýnvznikl se vší pravděpodobností v poslední čtvrtině 13. století a jeho zakladatelem a prvním majitelem byl slezský šlechtic Friduš z Linavy. Hrad měl střežit obchodní Jantarovou stezku do Slezska. Mezi Fridušovy významné následovníky v držení Helfštýna patřili zejména páni z Kravař, Pernštejnové a Bruntálští z Vrbna. V důsledku častých změn majitelů se Helfštýn vyznačuje slohovou různorodostí; v průběhu staletí také docházelo k opětovnému rozšiřování hradního areálu.

V současné době má hrad charakter rozsáhlé pevnostní architektury se šesti branami, řadou věží, budov a též se systémem valů z 18. století. Vyhlídkovou věž a historickou expozici doplňuje přehlídka uměleckého kovářství, každoročně doplňovaná novými předměty, vytvořenými na tradičním mezinárodním setkání uměleckých kovářů Hefaiston.

 

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

dalo.s@... - motorkář, který navštívil Hrad Helfštýndalo.s@...
magda.pelikanova@... - motorkář, který navštívil Hrad Helfštýnmagda.pelikanova@...
drmola.robert@... - motorkář, který navštívil Hrad Helfštýndrmola.robert@...
pastelkazvajda@... - motorkář, který navštívil Hrad Helfštýnpastelkazvajda@...
+10

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.