☰   Menu
1 / 4
Jízdárna Světce
Jízdárna Světce
2 / 4
Jízdárna Světce
Jízdárna Světce
3 / 4
Jízdárna Světce
Jízdárna Světce

Jízdárna ve Světcích je největší českou jízdárnou a druhou největší jízdárnou ve střední Evropě (hned po Španělské dvorní jízdárně ve Vídni). Budova světecké jízdárny v sobě spojuje prvky průmyslové architektury s představou aristokratické stavby. Monumentální novorománská stavba, původně sloužící jako jízdárna.

Postavena byla v letech 1858 a6 1862. Velice zajímavý je její pozoruhodný krov s tzv. lucernou – hranolovým světlíkem, kterým do haly jízdárny přichází nejvíce osvětlení. Jízdárnu nechal vystavět penzionovaný polní maršál Alfréd I. Windischgrätz a spolu s architekty Wilhelmem Nevenhorstem a Adamem Haberzettlem vytvořili skvostné architektonické dílo pol. 19. století.

V devadesátých letech 20. století se uvažovalo o jejím zbourání, nicméně nakonec se odborníci a zástupci města domluvili na její rekonstrukci. Ta byla započata v roce 2000 a teď se zde kromě organizovaných prohlídek konají také koncerty nebo výstavy.Praktické informace

Tachov
okres Tachov
Plzeňský kraj
Česko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zajímavá stavba Česko

Tento tip na výlet již navštívili

3
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.