☰   Menu
1 / 4
Klášter Mont Saint Michel - Francie
Klášter Mont Saint Michel
2 / 4
Klášter Mont-Saint-Michel ve Francii
Klášter Mont-Saint-Michel
3 / 4
Le Mont-Saint-Michel
Le Mont-Saint-Michel

Mont Saint Michel, nebo-li Hora svatého Michala je mystické místo, oplývající velmi zvláštní atmosférou. A právě díky této své tajuplné atmosféře je toto místo druhým nejnavštěvovanějším ve Francii. Nachází se na pomyslné hranice Normandie s Bretaní a patří k nejvýznamnějším atrakcím současné západní Francie.

Ostrov je zasvěcen svatému Michalovi, veliteli nebeských vojsk. V minulosti přitahoval poutníky z celé Evropy a cesty, po kterých se k hoře kráčelo, se přezdívaly cesty do ráje. Dnes se k ostrovu Mont-Saint-Michel sjíždí hlavně turisté. Podle pověsti se impulzem k výstavbě mnišského opatství stal zázrak. V roce 708 se biskupu z Avranchesmu opakovaně ve snu zjevil archanděl Michael a přikázal mu, aby právě zde postavil jemu zasvěcenou modlitební kapli.

Impozantní gotický klášter Mont Saint-Michel leží na ostrůvku, který je v době přílivu obklopen mořen. V době odlivu moře ustoupí až o 15 km (rozdíl mezi jejich hladinami je tu největší na světě). Při přílivu se voda žene zpět neuvěřitelnou rychlostí (až 15 km za hodinu), takže dříve, než byla postavena bezpečná přístupová cesta, mnozí věřící nestihli dojít a dokonce se vžilo rčení: „Jdeš-li na Mont Saint Michel, sepiš závěť …“.Praktické informace

Le Mont-Saint-Michel
Francie
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Církevní památka Francie

Tento tip na výlet již navštívilo

9
registrovaných uživatelů

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.