☰   Menu
1 / 2
Zámek Moritzburg
Zámek Moritzburg

Zámek Moritzburg najdete nedaleko Drážďan a pouhý krátký pohled vám bude stačit na to, abyste zadumali, kde jste již viděli podobnou stavbu. Brzy byste si vzpomněli, že šlo o pohádku Tři oříšky pro Popelku, která se tady natáčela. Kvůli slavné filmové verzi s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích se sem stále sjíždí nejen naši občané, ale samozřejmě i domácí Němci, protože i u nich je česká Popelka velmi populární.

Na zámku si můžete prohlédnout obsáhlé sbírky s loveckými trofejemi, čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zajímavostí je také péřová místnost s názvem Federzimmer. Původní majitel si nechal stvořit a ozdobit postel a ložní zařízení z per mnoha exotických ptáků. Slavnostní lůžko je pokryto takřka dvěma miliony ptačích per nejrůznějších barev. Uchvátí vás také nábytek a malby, kožené tapety s kresbami.

Okolí zámku je poklidným místem a prožijete tu pěkný čas. Zajeďte se podívat na zámek s několika rybníky a s pohádkovou atmosférou. Výstava o filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku se na zámku Moritzburg uskuteční letos již po sedmé, trvá do 25. února 2018 a je kompletně celá v češtině. Pro letošní rok je novinkou nově koncipovaná závěrečná komnata věnovaná romantické lásce. Představí se vám nově otevřené expozice, kde si připomenete tvorbu režiséra Václava Vorlíčka a hudbu Karla Svobody. Podíváte se na mnoho kostýmů, rekvizity a připraveny jsou i nějaké doprovodné akce pro děti i dospělé. Podívat se a vyfotit na památku si můžete i Popelčino schodiště, na kterém ztratila střevíček. Jedná se o schodiště na boku zámku.Praktické informace

Moritzburg
Sasko (Sachsen)
Německo
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zámek Filmové místo Německo

Tento tip na výlet již navštívilo

23
registrovaných uživatelů

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.