Moritzburg

Zámek Moritzburg
Typ: Hrad, zámek, tvrz
   
Adresa: Moritzburg
Sasko (Sachsen)
Německo
 
GPS: 51° 10' 3.11'' severní šířky
13° 40' 46.17'' východní délky

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Zámek Moritzburg najdete nedaleko Drážďan a pouhý krátký pohled vám bude stačit na to, abyste zadumali, kde jste již viděli podobnou stavbu. Brzy byste si vzpomněli, že šlo o pohádku Tři oříšky pro Popelku, která se tady natáčela. Kvůli slavné filmové verzi s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích se sem stále sjíždí nejen naši občané, ale samozřejmě i domácí Němci, protože i u nich je česká Popelka velmi populární.

Na zámku si můžete prohlédnout obsáhlé sbírky s loveckými trofejemi, čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zajímavostí je také péřová místnost s názvem Federzimmer. Původní majitel si nechal stvořit a ozdobit postel a ložní zařízení z per mnoha exotických ptáků. Slavnostní lůžko je pokryto takřka dvěma miliony ptačích per nejrůznějších barev. Uchvátí vás také nábytek a malby, kožené tapety s kresbami.

Okolí zámku je poklidným místem a prožijete tu pěkný čas. Zajeďte se podívat na zámek s několika rybníky a s pohádkovou atmosférou. Výstava o filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku se na zámku Moritzburg uskuteční letos již po sedmé, trvá do 25. února 2018 a je kompletně celá v češtině. Pro letošní rok je novinkou nově koncipovaná závěrečná komnata věnovaná romantické lásce. Představí se vám nově otevřené expozice, kde si připomenete tvorbu režiséra Václava Vorlíčka a hudbu Karla Svobody. Podíváte se na mnoho kostýmů, rekvizity a připraveny jsou i nějaké doprovodné akce pro děti i dospělé. Podívat se a vyfotit na památku si můžete i Popelčino schodiště, na kterém ztratila střevíček. Jedná se o schodiště na boku zámku.

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

miloslav.zurek@... - motorkář, který navštívil Moritzburgmiloslav.zurek@...
tangun@... - motorkář, který navštívil Moritzburgtangun@...
chudoba.d@... - motorkář, který navštívil Moritzburgchudoba.d@...
ali.spurny@... - motorkář, který navštívil Moritzburgali.spurny@...
+16

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!