☰   Menu
1 / 2
Zámek Neuschwanstein
Zámek Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein leží v malém bavorském městečku Hohenschwangau. Ačkoliv zámek budí dojem středověku, je velmi novodobý, byl totiž postaven na konci 19. století. Nechal si jej postavit král Ludvík II, který byl známý pro své podivínství, jemuž bylo nejlépe o samotě a daleko od lidí. A právě na toto místo utíkal předevší před svou matkou Marií, která do své smrti přebývala na nedalekém zámku Hohenschwangau.

Zámek měl králi poskytovat veškeré myslitelné pohodlí a také velký přepych. Na jeho stavbě pracovalo 300 dělníků a stavělo se ve dne i v noci za svitu lamp. Celkem se na výstavbu zámku spotřebovalo 465 salzburského mramoru, zhruba půl milionu cihel a 1 550 tun pískovce.

Zámek disponuje více než 200 pokoji, které byly vybaveny horkovzdušným centrálním topením. V celém zámku tekla teplá i studená voda a záchod disponoval již v té době automatickým splachováním. Pro přivolání sloužících měl král k dispozici elektrické zvonky a měl do svého pokoje zaveden i telefon. Veškerá jídla z kuchyně se do místností přepravovala výtahem.

Interiér zámku nechal Ludvík uspořádat na základě německých rytířských legend a také díky své zamilovanosti do hudebního světa slavného operního pěvce Richarda Wagnera.

Praktické informace

Schwangau
Německo
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zámek Německo

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.