☰   Menu
1 / 2
ruiny opatství Carta - Transylvánie
ruiny opatství Carta - Transylvánie

Tento klášter vznikl někdy na počátku 13. století a je vlastně nejstarším gotickým opevněným kostelem ve východní Evropě. Je to úchvatná stavba a přestože je v pokročilém stádiu rozkladu, zůstává majestátní.

Ačkoli většina návštěvníků navštíví toto místo, aby se pokochala jeho krásou, existuje i temnější (méně známá) stránka kláštera. Ruiny tohoto kostela jsou považovány za jedno z nejstrašidelnějších míst v celém Rumunsku.

STRAŠIDELNÉ OPAŠTSTVÍ CARTA

Toto cisterciácké opatství v Cartě bylo těžkým místem k životu pro mnichy, kteří ho obývali ve středověku. Probouzeli se každý den ve tři ráno, aby během dne tvrdě pracovali, jídlo bylo vzácné, obytné prostory stísněné a jejich průměrná délka života nebyla nikdy delší než kolem 40 let.

Tento způsob života vedl k mnoha úmrtím a dodnes zůstalo mnoho mnichů pohřbeno na nádvoří opatství spolu s vojáky z první světové války. Mnozí věří, že i jejich duše mohly zůstat v areálu kláštera. Nejčastěji hlášenou paranormální aktivitou, která se vyskytuje v opatství Carta, je pozorování přízračných bílých mnichů potulujících se po ruinách.

Během nedávných vykopávek byly ve sklepě odkryty dva neoznačené hroby. Nalezené pozůstatky pocházely od dvou mužů, kteří byli vyšší než 6,5 stop. To bylo v době, kdy byli lidé v průměru mnohem menší a nižší, docela zvláštní. Předpokládá se, že tito muži byli posláni do opatství, aby nebyly na očích obyčejným lidem

Od chvíle, kdy byla jejich těla odkryta, se v klášteře začaly dít podivné, paranormální události. Říká se, že stěny ve sklepě, ve kterém byly odkryty, budou občas bez vysvětlení agresivně vibrovat. Aktivita poltergeistů byla také zaznamenána ve sklepě s předměty házenými přes místnost. Další aktivity typu poltergeist byly pozorovány v jiných částech kláštera, zejména v kostele, kde byly židle taženy po podlaze neviditelnými silami.Praktické informace

župa Sibiu
Rumunsko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Církevní památka Rumunsko

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.