☰   Menu
1 / 2
Větrný mlýn Retz - Rakousko
Větrný mlýn Retz - Rakousko

Symbol Retzu vypínající se nad městem uprostřed vinic je viditelný již z dálky. Větrný mlýn je jediný provozuschopný a výlučně větrnou silou poháněný mlýn na obilí v celém Rakousku. Při vhodných povětrnostních podmínkách se o víkendu otáčejí jeho lopatky. V prohlídce je zahrnuta ochutnávka vína nebo hroznové šťávy. Komentované prohlídky: Od května do září: denně 11:00 - 17:00 hod (Prohlídky vždy v každou celou hodinu, poslední prohlídka v 17:00 hod) Duben a říjen: během týdne prohlídky každý den v 11:00 a 15:00 hod, o víkendu opět od 11:00 do 17:00 hod vždy v každou celou hodinu, poslední prohlídka v 17:00 hod.

Tip: Pečení chleba v pekárně u větrného mlýna. Každý si upeče svůj vlastní chléb – těsto uhnětené vlastníma rukama se stylově vsune v „Simperl“ do kamenné pece. Pravý chléb z větrného mlýna si samozřejmě můžete vzít s sebou domů.Praktické informace

Retz
Rakousko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Mlýn Rakousko

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.