Větrný mlýn Retz

Větrný mlýn Retz - Rakousko
Typ: Mlýn
   
Adresa: Retz
Rakousko
 
GPS: 48.7613642N, 15.9420739E

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Symbol Retzu vypínající se nad městem uprostřed vinic je viditelný již z dálky. Větrný mlýn je jediný provozuschopný a výlučně větrnou silou poháněný mlýn na obilí v celém Rakousku. Při vhodných povětrnostních podmínkách se o víkendu otáčejí jeho lopatky. V prohlídce je zahrnuta ochutnávka vína nebo hroznové šťávy. Komentované prohlídky: Od května do září: denně 11:00 - 17:00 hod (Prohlídky vždy v každou celou hodinu, poslední prohlídka v 17:00 hod) Duben a říjen: během týdne prohlídky každý den v 11:00 a 15:00 hod, o víkendu opět od 11:00 do 17:00 hod vždy v každou celou hodinu, poslední prohlídka v 17:00 hod.

Tip: Pečení chleba v pekárně u větrného mlýna. Každý si upeče svůj vlastní chléb – těsto uhnětené vlastníma rukama se stylově vsune v „Simperl“ do kamenné pece. Pravý chléb z větrného mlýna si samozřejmě můžete vzít s sebou domů.

 

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

info@... - motorkář, který navštívil Větrný mlýn Retzinfo@...
 
 
 
 

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.