☰   Menu
1 / 2
Vodní zámek Ort - Travenské jezero - Rakousko
Vodní zámek Ort - Travenské jezero - Rakousko

Zámek Ort patří k nejromantičtějším historickým stavbám v Rakousku. Ten leží na pevninském ostrohu v Travenském jezeře, vystavěný na základech původního hradu z roku 1080. K první přestavbě došlo ve třináctém století, následovala celá řada méně významných změn a rekonstrukcí z rukou různých majitelů. Zámek náležel postupně několika významným šlechtickým rodům a předával se „z ruky do ruky“ i mezi evropskými panovníky. Ve své době ho vlastnil třeba Rudolf II., císař Leopold I. nebo císař František Josef I, který zde chtěl zřídit základní školu (z tohoto záměru však vzhledem k vypuknutí první světové války sešlo).

Traduje se zde pověst o obru jménem Erla, který pro svou velkou lásku Blondchen (vodní vílu jezera Traunsee) zámek postavil a po její smrti vytesal její obličej do hory Erlakogel – zvané také „spící Řekyně“.

Toto místo si také můžete pamatovat z televizního seriálu "Zámecký hotel Orth" (nebo-li "Schlosshotel Orth")Praktické informace

Gmunden
Rakousko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zámek Filmové místo Rakousko

Tento tip na výlet již navštívili

3
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.