Zámek Milotice

Zámek Milotice - tip na výlet v Jihomoravském kraji
Typ: Hrad, zámek, tvrz
   
Adresa: Zámecká 1
69605 Milotice
okres Hodonín
Jihomoravský kraj
Česko
 
GPS: 48.9595353N, 17.1378308E
   
Web: https://www.zamekmilotice.cz
Email: milotice@npu.cz

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Barokní stavba zámku v Miloticích vznikla na místě středověké tvrze ve druhé polovině 17. století, ale její konečná podoba pochází z první poloviny 18. věku, kdy se zde jako stavebník uplatnil Karel Antonín Sérenyi.

Posledními soukromými držiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě Benešových dekretů. Veřejnosti byl zámek zpřístupněn již roku 1948. Přibližně od poloviny 60. let 20. století probíhaly úpravy interiérů zámku, v roce 1974 byla nová instalace hotova a návštěvníkům byla nabídnuta stylizovaná prohlídková trasa, akcentující barokní epochu, která byla ze společenského hlediska pro Milotice nejvýznamnější.

Dnes si návštěvník může prohlédnout náročně komponovaný celek zámeckého areálu s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, dvěma oranžériemi, francouzským parkem a přilehlou bažantnicí. Každoročně se zde konají výstavy, nejrůznější folklorní akce, koncerty folkové, vážné a dobové hudby, umělecká sympozia a spousta dalších kulturních a společenských akcí . V zámeckém parku je v letní sezóně přístupné letní kino.

 

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

vlastimil.ceska@... - motorkář, který navštívil Zámek Miloticevlastimil.ceska@...
zvackovat@... - motorkář, který navštívil Zámek Miloticezvackovat@...
peki.matejka@... - motorkář, který navštívil Zámek Miloticepeki.matejka@...
pavel.kasparek@... - motorkář, který navštívil Zámek Miloticepavel.kasparek@...
+46

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.