Zámek Polná

Zámek Polná
Typ: Hrad, zámek, tvrz
Muzeum, skanzen
   
Adresa: Polná
okres Jihlava
Vysočina
Česko
 
GPS: 49.4876739N, 15.7140892E

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Areál polenského hradu a zámku na ostrohu nad rybníkem Peklo tvoří vnitřní hrad, zámecké budovy předhradí, dvě nádvoří, parkán a prostor bývalé zahrady.

Dochované hradní a zámecké části dokumentují architektonický vývoj areálu v rámci jednotlivých uměleckých slohů. Vidět lze část gotického hradního traktu s renesančně upravovaným křídlem, dochovanou část gotického opevnění – parkán s baštou, barokní zámeckou část spolu s kašnou, datovanou letopočtem 1693. V tzv. Kunštátském sále hradu jsou zachované pozdně gotické klenby a zbytky renesančních maleb.

Areál patří Městu Polná a je významným kulturním a společenským centrem města. Sídlí tu Městské muzeum, Základní umělecká škola, Kulturní středisko s kulturním sálem, Zámecká restaurace s ubytováním a kino. V prostoru hradního parkánu se nachází voliéry s dravci a prostor bývalé zahrady byl přebudován na letní scénu. Zejména v letním období se v areálu konají hudební i kulturně společenské akce.

 

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

marek.navratil.2004@... - motorkář, který navštívil Zámek Polnámarek.navratil.2004@...
amarse@... - motorkář, který navštívil Zámek Polnáamarse@...
zvackovat@... - motorkář, který navštívil Zámek Polnázvackovat@...
karvai.uhrova@... - motorkář, který navštívil Zámek Polnákarvai.uhrova@...
+6
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.