☰   Menu
1 / 2
Kaple sv. Jana Nepomuckého - Mysločovice
Kaple sv. Jana Nepomuckého - Mysločovice

Obec Mysločovice se nachází zhruba třináct kilometrů západně od Zlína. Jejím patronem je svatý Jan Nepomucký, kterému je zasvěcena i malebná barokní kaplička stojící v polích nedaleko obce. Její historie je spojená s příběhem holešovského obchodníka Jana Tomaštíka.

Ten se prý kdysi vracel se svými lidmi z jarmarku v Uherském Hradišti a cestou se zastavil v Mysločovicích v hospodě. Když platil útratu, všimli si někteří hosté jeho peněženky plné peněz a domluvili se, že za obcí karavanou přepadnou. Nicméně kupec Tomaštík a jeho lidé byli na tyto situace připravení, lapkům se ubránili.

A protože Jan Tomaštík s sebou vždy nosil obrázek svého patrona svatého Jana Nepomuckého, věřil, že právě on je pomohl uchránit před okradením. Z vděčnosti k tomuto světci pak odkoupil od obce 75 arů půdy a na místě přepadení dal v roce 1730 postavit kapličku zasvěcenou právě svatému Janu Nepomuckému.Praktické informace

Mysločovice
okres Zlín
Zlínský kraj
Česko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Církevní památka Česko

Tento tip na výlet již navštívili

2
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.