☰   Menu
1 / 2
Minaret - Eger - Maďarsko
Minaret - Eger - Maďarsko

Minaret v Egeru je nejzachovalejší minaret v Maďarsku. Věž je 40 metrů vysoká, výška terasy je 26 metrů nad úrovní ulice a vede k ní 98 hodně strmých schodů. Z terasy nahoře je nádherný výhled, který ovšem není vhodný pro osoby mající strach z výšek nebo klaustrofobii.

Minulost minaretu postaveného okolo roku 1596 nabízí hodně zajímavostí. K věži původně patřilo i džámi, to bylo však v roce 1841 zbouráno, a tak vznikl stav, který vidíte dnes. Jednou i samotný minaret byl na pokraji zániku. Po skončení turecké okupace chtěli do té doby utlačovaní občané Egeru zničit budovu a tím vlastně  symbolicky uzavřít minulost. Jen tak rozbít věž se jim nezdálo dostatečně velkolepé, takže měli mnohem zajímavější nápad, že ji zkusí převrhnout. Podle legendy přivedli 400 volů, zapřáhli je před věží, tahali a tahali, ale marně: minaret po celou dobu stál a ani se neotřásl. Díky tomuto neúspěchu můžeme tuto krásnou památku vidět až dodnes, i když je už trochu upravená: pokud ji pečlivě pozorujeme, můžeme zjistit, že i když půlměsíc na vrcholu věže je stále viditelný, nyní z ní roste i kříž.Praktické informace

Eger
Maďarsko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zajímavá stavba Maďarsko

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.